REAL I ATLETIKO NA VRHU PRED DERBI MADRIDA: Jović nije imao sreće, ali Kraljevi pobedili Osasunu

PRIMERA

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na svom terenu Osasunu sa 2:0, u utakmici šestog kola španskog prvenstva i popeli se na prvo mesto na tabeli.

Real je poveo golom Vinisijusa Žuniora u 36. minutu, a konačan rezultat postavio je Rodrigo u 72. minutu.

Luka Jović je odigrao ceo meč za "kraljevski klub", propustio je dve šanse, a jedan gol mu je poništen zbog navodnog ofsajda.

Ekipa Zinedina Zidana ostvarila je treću uzastopnu pobedu, ukupno četvrtu u prvenstvu i preuzela je prvo mesto na tabeli od gradskog rivala Atletika. Real sada ima 14 bodova, a Atletiko 13.

Upravo te dve ekipe sastaće se u subotu u derbiju Madrida.

Osasuna je poslednjih pet utakmica bez pobede i zauzima 12. mesto na tabeli sa sedam bodova.

Real Madrid je, uz Atletik Bilbao, jedina neporažena ekipa u Primeri ove sezone. Bilbao je treći na tabeli sa 12 bodova.

U ostalim utakmica koje su odigrane ranije danas, Valensija i Hetafe odigrali su nerešeno 3:3, Atletiko Madrid pobedio je Majorku sa 2:0, dok je Bilbao odigrao 1:1 sa Leganesom.

(Beta, Foto: EPA/JuanJo Martin)