LUDNICA U ENGLESKOJ: Junajted eliminisao trećeligaša tek posle penala, Vest Hem doživeo veliku blamažu

LIGA KUP

Liga kup Engleske u punom sjaju! Favoriti se muče, a pojedini padaju u ranoj fazi.

U utorak i sredu na programu su bili mečevi šesnaestine finala.

Prvog dana Totenhem je ispao od četvrtoligaša Kolčestera posle penala (izvode se ako bude nerešeno za 90 minuta), a večeras je slična sudbina mogla da zadesi i Mančester junajted.

Ipak, "crveni đavoli" su se kao domaćini protiv trećeligaša Ročdejla izvukli.

Junajted je poveo preko Grinvuda u 68. minutu, gosti su izjednačili preko Matesona u 76. za 1:1. Do kraja nije više bilo golova, pa se pristupilo izvođenju penala, u čemu je uspešniji bio domaćin - 5:3.

Za razliku od Junajteda, Vest Hem se nije izvukao, već je doživeo veliku blamažu. "Čekićari" su kao gosti pukli kao zvečke od trećeligaša Oksforda - 4:0.

Jasno je da treneri premijerligaša u ovom takmičenju mahom izvode rezervne timove, ali ipak ne bi smeli da dozvoljavaju ovakve bruke.