SPEKTAKULARNO VEČE U LIGI ŠAMPIONA! NA 6 MEČEVA 27 GOLOVA: Ajaks vodio 4:1 u Londonu, pa jedva izvukao bod! Veliki preokret Dortmunda protiv Intera (VIDEO)

UTAKMICE ZA PAMĆENJE

Strašan fudbal u Ligi šampiona! Na šest utakmica večernjeg termina postignuto je čak 27 golova!.

Fudbaleri Čelsija i Ajaksa igrali su nerešeno 4:4 u vrlo uzbudljivoj utakmici četvrtog kola Grupe H Lige šampiona.

Meč na stadionu Stamford Bridž doneo je osam golova, dva crvena kartona, dva penala i dva autogola.

Prošlosezonski učesnik polufinala Lige šampiona, Ajaks, do 63.. minuta imao je vodjstvo od 4:1, ali je pobeda ipak izostala.

Ajaks je poveo autoglom Tamija Ejbrahama u drugom minutu, koji je loše reagovao posle jednog centaršuta i prosledio loptu u svoju mrežu.

Samo dva minuta kasnije Čelsi je došao do izjednačenja i to pošto je Žoržinjo bio precizan iz jedanaesteca.

Od tog trenutka, Ajaks je ipak bio bolji rival, a preko Kvinsija Promesa u 20. minutu došli su do novog vodjstva.

U 35. minutu golman Čelsija, Kepa, postigao je autogol i to pošto se lopta nakon prekida koji je izveo Ziješ, odbila o stativu, te o njegovu glavu i ušla u gol.

Posle 10 minuta igre u drugom poluvremenu Doni van de Bek doveo je Ajaks do 4:1, ali ipak usledio je odgovor Čelsija, koji je u poslednjih 25 minuta igre iskoristio dva igrača više na terenu.

Prvo je u 63. minutu Sesar Aspilikueta pogodio za 2:4, da bi u 69. Ajaks u jednom napadu ostao bez dvojice igrača.

Prvo je u Dejli Blind dobio drugi žuti karton u 68. minutu zbog faula nad Ejbrahamom, da bi u nastavku istog napada, Joel Veltman igrao rukom u svom šesnaestercu za svoj drugi žuti karton i drugi penal za Čelsi.

Ponovo je Žoržinjo bio precizan sa bele "tačke" u 70. minutu, da bi izjednačenje "plavcima" doneo Ris Džejms u 74.

Samo četiri minuta kasnije Asipilikueta je pogodio za preokret Čelsija, ali je gol ipak ponišetn pošto je posle pregledanog usporenog snimka utvrdjeno da se lopta do Španca odbila o ruku Ejbrahama.

U Grupi H takodje uzbudljiv meč igran je i u Valensiji, gde je istoimeni domaćin iz tog grada posle preokreta sa 4:1 pobedio Lil.

Posle četiri utakmice Valensija, Čelsi i Ajaks imaju po sedam bodova, dok je Lil poslednjeplasirani sa samo jednim bodom.

Podjednako zanimljiva utakmica bio je i okršaj izmedju Borusije Dortmund i Intera u Grupi F.

Inter je na poluvremenu vodio sa 2:0, ali je Borusija u drugom delu uspela da preokrene i dodje do vrlo bitna tri boda.

Golove za Inter postigli su Lautaro Martines u petom i Matijas Vesino u 40.

Preokret "milionerima" doneli su Ašraf Hakimi pogocima u 51. i 77, kao i Julijan Brandt u 64.

U Grupi E Liverpul je sa 2:1 pobedio Genk, dok su Napoli i Salcburg igrali nerešeno 1:1, dok je u Grupi G Lion sa 3:1 slavio protiv Benfike.

TOK MEČEVA:

KRAJ MEČEVA

89. minut GOL! Lion povećava vođstvo, strelac Traore

90. minut GOL! Valensija daje još jedan, strelac Tores

84. minut GOL! Valensija povećava vođstvo, strelac Kondogbia

82. minut GOL! Valensija povela protiv Lila, autogol Soumarua

78. minut GOL! Benfika smanjuje, strelac Seferović

77. minut GOL! Hakimi za vođstvo Dortmunda

74. minut GOL! Džejms za izjednačenje u Londonu!

71. minut GOL! Čelsi prilazi na samo gol zaostatka, ponovo Žoržinjo sa penala, Ajaks nastavlja sa dva igrača manje

65. minut GOL! Valensija izjednačava, strelac Pareho

64.minut GOL! Dortmund izjednačava,strelac Brant

63. minut GOL! Aspilikueta smanjuje vođstvo Ajaksa

55 minut GOL! Ajaks povećava vođstvo, strelac van de Bek

53. minut GOL! Liverpul ponovo vodi, strelac Okslejd-Čemberlejn

51. minut GOL! Dortmund smanjuje preko Hakimija

46. minut - Utakmice su počele

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44 minut GOL! Napoli poravnava, strelac Lozano

41. minut GOL! Genk izjednačava protiv Liverpula, strelac Samata

40. minut GOL! Inter duplirao vođstvo u Dortmundu,strelac Vesino

35. minut GOL! Autogol Araizabalage za treći gol Ajaksa

33. minut GOL! Depaj za dvostruko vođstvo Liona

25. minut GOL! lIL vodi u Valensiji, strelac Osimen

20. minut.GOL! Promes vraća prednost Ajaksu

14. minut GOL! Vajnaldum načeo Genk

11. minut GOL! Haland sa penala za vođstvo Salzburga na gostovanju u Napulju

5. minut GOL! Inter poveo u Dortmundu strelac Martinez

5. minut GOL! Žoržinjo sa penala vratio Čelsi u igru

4. minut GOL! Poveo Lion protiv Benfike strelac Andersen

2. minut - GOL! Ajaks poveo u Londonu, strelac Promes

1. minut - Utakmice su počele.

Dvojica sprskih internacionalaca su starteri u svojim ekipama, Tadić za Ajax u Londonu, Maksimović za Napoli protiv Salzburga.