BEN I VUKANOVIĆ PRESUDILI RADNIČKOM: Crvena zvezda trijumfalno kroz Niš u predigri okršaja sa Bajernom (VIDEO)

ŠAMPION SE UČVRSTIO NA PRVOM MESTU

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički u Nišu 2:0 u derbiju 17. kola Superlige Srbije.

Pobedu šampionu na "Čairu" doneli su El Fardu Ben i Aleksa Vukanović.

Radnički je favorizovanim gostima pružio snažan otpor, ali posle isključenja Ivana Ostojića u 70. minutu više nije imao snage da parira Zvezdi.

Crveno-beli su se učvrstili na prvom mestu na tabeli sa 43 boda iz 16 mečeva, koliko su odigrale i Nišlije i skupile 25 bodova.

Zvezda ne samo što je osvojila prvenstvene bodove, već je u Nišu napravila i lepu uvertiru pred duel u Ligi šampiona u utorak na "Marakani" sa Bajernom.

Trener Vladan Milojević ništa nije prepuštao slučaju, pa je na megdan Nišlijama poslao najjače raspoložive snage. S druge strane, strateg Radničkog Milorad Kosanović nije mogao da računa na igrače pozajmljene od Zvezde, Jirku i Melega.

Gosti su od starta stavili do znanja da žele što pre da "zapakuju" ceo plen. Međutim, Radnički se čvrsto i organizovano branio. Šansi nije bilo...

Odbrana Nišlija je ipak pukla u 40. minutu!

Nišlije su u drugo poluvreme ušle znatno odlučnije i ofanzivnije. Jasno je bilo da izabranici Milorada Kosanovića žele do izjednačenja, pa je došlo do borbe "spuštenih gardova".

Međutim, u 70. minutu Ostojić je posle prekršaja nad Benom dobio drugi žuti karton i to je bio početak kraja nadanja domaćina da mogu da izbegnu poraz.

Tačka na meč stavljena je u 77. minutu kada je Tomane asistirao, a Vukanović postavio konačan rezultat - 0:2.

Zvezda posle Bajerna u 18. kolu Superlige dočekuje Voždovac, dok Radnički gostuje Javoru u Ivanjici.

KRAJ 0:2!

88. minut - Mitrović umesto Čumića kod domaćina.

87. minut - Marin je izašao, u igri je Nikolić. Kapitensku traku preuzeo je Borjan.

81. minut - Knežević je zamenio Riotu u ekipi Radničkog.

77. minut - Čim se upisao u strelce, Vukanović je napustio teren i ustupio mesto Simiću.

77. minut - 0:2 - VUKANOVIĆ! Tomane je asistirao, a Vukanović udvostručio prednost šampiona.

76. minut - Izmena i u ekipi Zvezde, izašao Kanjas, ušao Mirko Ivanić

74. minut - Izmena u ekipi Radničkog, teren je napustio Stefan Mihajlović a u igru umesto njega je ušao Taras Bondarenko.

70. minut - CRVENI KARTON! Isključen je Ostojić! Štoper Radničkog je drugi žuti karton dobio zbog faula nad Benom.

68. minut - Tomane se sjajno zagradio i primio loptu nadomak gola, zatim šutirao iz okreta, ali je Petrović ponovo bio siguran.

66. minut - Čumić je pucao, lopta je fijuknula za malo pored Borjanovog gola.

63. minut - Još jedna dobra intervencija golmana Petrovića, izleteo je na vreme i stigao do lopte pre Tomanea.

60. minut - Vulić je šutirao iz slobodnog udarca, Petrović siguran.

59. minut - Đorđević je treći "požuteli" fudbaler Radničkog. Sudija Simović ga je kaznio zbot prekršaja nad Benom, koji je bio u kontri.

54. minut - Domaćin je u nastavku znatno odlučniji. Utakmica je dobila na ritmu.

53. minut - Nova šansa za Radnički! Udarac glavom Ostojića odbranio je Borjan.

51. minut - Marin je posle prodora odlično proigrao Bena, koji je sa 14, 15 metara poslao loptu visoko preko gola.

48. minut - Najbolja šansa za Radnički! Čumić je išao sam ka Borjanu, ali je Milunović uspeo da mu izblokira šut.

46. minut - Šut Pantelića iz daljine, lopta je zakačila jednog Zvezdinog defanzivca i završila u naručju Borjana. Nišlije su tražile od sudije da dosudi penal zbog igranja rukom, ali je Simović pokazao da se igra nastavi.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nije bilo izmena.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1

40. minut - 0:1 - BEN! Milunović je sa desnog krila centrirao na drugu stativu, Tomane glavom spustio loptu, a Ben je u padu ubacio u mrežu. Domaćini su tražili od Simovića da dosudi ofsajd, ali je sudija opravdano ostao pri odluci da prizna gol. Benu je to sedmi superligaški gol ove sezone.

39. minut - Kontra Zvezde, Rodić je opaslio sa 18, 19 metara i dobio korner.

37. minut - Prvi žuti karton za goste - Milunović zbog faula nad Čumićem.

27. minut - Pokušao je Todorovski da iznenadi Borjana sa velike udaljenosti, ali je Zvezdin golman bio na oprezu.

23. minut - Ben je sa desne strane ušao u kazneni prostor Radničkog, namestio se i šutirao pored Đorđevića, ali daleko pored gola.

21. minut - "Delije" od početka pružaju veliku podršku crveno-belima.

20. minut - Prvi korner za domaćina, ali bez opasnosti za Borjana.

18. minut - Drugi žuti karton za igrače Radničkog, sada ga je dobio Pantelić, zbog žestokog prekršaja nad Kanjasom na sredini terena.

14. minut - Ben je odlično izveo slobodan udarac sa 20 metara, gađao je desni donji ugao golmana Petrovića, koji je sjajno intervenisao.

12. minut - Žuti karton za Ostojića zbog faula nad Benom i prigovora.

8. minut - Marin je izveo slobodan udarac, ali je pogodio živi zid.

6. minut - Crveno-beli od početka stavljaju domaćinu do znanja da su u Niš došli po ceo plen.

5. minut - Marin je lukavo izveo skraćeni korner sa desne strane, pronašao je na 17 metara od gola usamljenog Vulića, koji je pucao neprecizno.

1. minut - Zvezda u ofanzivi od starta, pokušaj Vukanovića glavom nije bio precizan.

SASTAVI:

Trener Radničkog Milorad Kosanović nije mogao da računa na fudbalere crveno-belih koji su u Nišu na pozajmici, Jirku i Melega.

Trener Zvezde Vladan Milojević izveo je najjači mogući sastav, ako se uzme u obzir da su Pavkov i Jovančić povređeni, a Boaći rovit.

RADNIČKI: Petrović - Todorovski, Stevanović, Ostojić, Đorđević - Sulaka, Noma, Pantelić - Čumić, Haskić - Mihajlović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Vulić, Kanjas - El Fardu Ben, Marin, Vukanović - Tomane.

Zvezda je lider sa 40 bodova, dok su Nišlije na sedmom mestu sa 25. Obe ekipe odigrale su po 15 utakmica.

Crveno-belima gostovanje na "Čairu" predstavlja uvertiru za duel sa Bajernom u utorak na "Marakani".

Radnički je izgubio poslednja dva superligaška meča, a i Zvezda je u prošlom kolu kiksnula protiv Javora u Ivanjici (1:1).

Zvezda je od poslednjih 12 okršaja sa Radničkim dobila 11, a nije slavila samo prošle sezone na "Čairu", kada je bilo 2:2. U prvom ovosezonskom duelu u Beogradu je bilo 2:0.