SA 24:0 DOČEKUJU PARTIZAN: AZ Alkmar u neverovatnoj formi pred gostovanje crno-belih

DELJU REDOM

Fudbaleri AZ Alkmara deklasirali su Utrehta gostovanju u 14. kolu Eredivizije rezultatom 3:0.

Alkmar je lako došao do pobede i napravio dobru uvertiru pred meč odluke u Ligi Evrope sa Partizanom, narednog četvrtka.

Holanđani su potvrdili fenomenalnu formu i došli do šeste pobede zaredom, uz gol-razliku od nestvarnih 24:0!

Taj njihov niz izgleda ovako: Astana 6:0, PSV 4:0, Tvente 3:0, Astana 5:0, Emen 3:0, Utreht 3:0.

AZ je meč u Utrehtu maltene rešio u prvom poluvremenu. Prednost je doneo Kupmejners u 24. minutu, a sedam minuta kasnije duplirao ju je Idrisi.

Konačnih 0:3 postavio je Boadu na startu drugog poluvremena.

AZ se nalazi na drugom mestu holandskog prvenstva sa 32 boda iza neprikosnovenog Ajaksa.

Duel u Alkmaru igra se u četvrtak, 28. novembra, u 18.55.