TOBDŽIJE OKRENULE GRADSKOG RIVALA: Ljungberg upisao prvu pobedu na klupi Arsenala

Gosti za devet minuta do pobede

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas u gostima Vest Hem sa 3:1 u poslednjoj utakmici 16. kola engleske Premijer lige.

Trijumf "tobdžija" došao je posle preokreta u drugom poluvremenu, a ujedno je je prva trenera Frederika Ljungberga na klupi Arsenala.

Vest Hem u prvom poluvremenu nadigrao je rivala, što je rezultiralo autogolom Mejtlanda-Najlsa u 38. minutu koji je zakačio loptu posle šuta Anhela Ogbone, i tako prevario Bernarda Lena.

Domaćin je i u prvih 15 minuta drugog poluvremena imao inicijativu, ali je usledio pad, što je Arsenal u potpunosti iskoristio i za samo devet minuta došao do preokreta.

Svoj prvenac u dresu Arsenala u 61. minutu postigao je Martineli na asistenciju Seada Kolašinca, da bi samo pet minuta kasnije preciznim i snažim šutem desno iskosa Nikola Pepe doneo preokret.

Pitanje pobednika rešio je Pjer-Emerik Obamejang u 69. minutu.

Arsenal je deveti sa 22 boda, dok je Vest Hem 16. sa 16.