ČUDESNI LONDONSKI DERBI: Arsenal dao dva gola sa igračem manje! Do boda protiv Čelsija došao u 88. minutu (VIDEO)

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Čelsija i Arsenala igrali su nerešeno 2:2 (1:0) u londonskom derbiju u 24. kolu Premijer lige.

Na "Stamford bridžu" je odigrana luda utakmica!

Na kraju, daleko srećniji zbog boda bili su gosti, jer su postigli dva gola sa igračem manje i dva puta uspeli da anuliraju zaostatak.

U 26. minutu Mustafi je napravio veliku grešku zbog čega je "nagrabusio" David Luiz. Srušio je protivničkog igrača pred praznim golom i dobio crveni karton, a domaćin je dobio penal, koji je Žoržinjo pretvorio u 1:0.

"Tobdžije" se nisu predavale, a do 1:1 su stigle u 63. minutu kada je Martineli istrčao kontru i matirao Kepu.

Kada je u 84. minutu Aspilikueta doneo novo vođstvo Čelsiju, delovalo je da Arsenal nema snage da uzvrati udarac.

Ipak, samo četiri minuta kasnije Beljerin je zatresao mrežu za konačnih 2:2 i veliko slavlje gostiju.

Tim Frenka Lamparda je ostao na četvrtom mestu sa 40 bodova, dok je ekipa Mikela Artete sa 30 bodova na deobi desetog mesta sa Krislal Palasom, Evertonom i Njukaslom.