UZBUDLJIVO NA OSTRVU: Siti kroz iglene uši, Anćeloti saznao zašto je 2:0 najopasniji rezultat!

premijer liga

U terminu od 20.30 večeras je odigrano pet utakmica 24. kola engleske Premijer lige.

Mančester siti je imao velikih problema u Šefildu gde je protiv domaćina na kraju slavio minimalnim rezultatom. Nije dobro krenulo po izabranike Pepa Gvardiole pošto je Gabrijel Žezus promašio penal u 36. minutu, , na terenu je prštalo od oštrih startova, pa je nervoza postajala sve veća. Ipak, ulaskom Serhija Aguera se promenilo sve. Argentinac je ušao sa klupe u 68. minutu, a već pet minuta kasnije se radovao nakon gola koji je obezbedio značajna tri boda na veoma teškom gostovanju.

Pravu ludnicu smo videli u Liverpulu gde je Everton prosuo dva gola prednosti nad Njukaslom koji je u poslednjim trenucima meča izjednačio na 2:2.

Ekipa Karla Anćelotija je stigla do prednosti u 30. minutu preko Kena, da bi istu povisio Kalvert-Luin u 54. minutu meča.

I kada se očekivalo da će domaća ekipa rutinski privesti posao kraju, na scenu je stupio rezervista Lejun koji je sa dva gola u nadoknadi domneo bod svom timu.

Sautempton je savladao domaći Kristal Palas rezultatom 2:0, a londonska ekipa nije mogla da računa na kapitena Luku Milivojevića.

Strelci za goste bili su Redmond i Armstrong.

U derbijima začelja Bornmaut je na domaćem terenu pobedio Brajton 3:1, dok je Aston Vila nakon preokreta u fimišu savladala Votford.