PARTIZAN SE SPASAO BLAMAŽE IZ SUMNJIVOG PENALA U 91. MINUTU: Crno-beli do boda protiv TSC-a stigli golom Natha (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana igrali su danas nerešeno 1:1 na gostovanju sa TSC-om, u 22. kolu Super lige Srbije.

Partizan je do boda došao golom Bibrasa Natha iz penala u nadoknadi vremena.

TSC je prethodno vodio u Senti od 69. minuta golom Vladimira Siladjija.

Partizan je drugi na tabeli srpskog prvenstva sa 48 bodova, 10 manje uz utakmicu više od vodeće Crvene zvezde. TSC ima 38 i peti je.

Radnički je u jednom od derbija kola sa 2:0 pobedio Čukarički.

Dvostruki strelac u Nišu bio je Nikola Čumić.

Radnički je sada šesti na tabeli sa 36 bodova, četiri manje od četvrtoplasiranog Čukaričkog.

Rad je prekinuo dugi niz poraza pobedom na Banjici sa 2:0 nad Napretkom.

Rad sada ima 14 bodova, jedan manje od Indjije, a dva više od Mačve.

Indjija je sa 1:0 izgubila od Proletera u Novom Sadu, dok je Mačva igrala 2:2 sa Radnikom u Surdulici.

DRUGO POLUVREME

90. minut - GOL! Natho iz penala poravnava rezultat 1:1

69. minut - GOL! Silađi iz odbitka dovodi domaće u vođstvo 1:0

62. minut - Istrčao je Stevanović u kontri i našao se sam sa golmanom domaćih ali je šutirao visoko preko gola.

61. minut - Sa nekih 25 metara šutirao je Silađi ali pravo u golmana gostiju Stojkovića.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

KRAJ 1. POLUVREMENA

PRVO PULUVREME

40. minut - Na centaršut Stevanovića, Sadik sa pet metara upućuje šut samo do golmana domaćih.

29. minut - Šutirao je Silađi iskosa sa leve strane ali pored gola Partizana.

9. minut - Centrirao je Natho loptu iz slobodnog udarca na drugu stativu, ali ni Strahinja Pavlović, ni Umar Sadik nisu uspeli da stignu do lopte.

1. minut - Utakmica je počela.

Izabranici Sava Miloševića pokušaće da stignu do druge pobede posle zimske pauze i tako nastave poteru za najvećim rivalom Crvenom zvezdom.

Partizanu posao neće biti nimalo lak, pošto ih očekuje jedan od najboljih domaćina u domaćem prvenstvu, koji još uvek nema poraz na svom terenu.

SASTAVI

TSC: Filipović – Varga, Antonić, Babić – Tumbasević, Milićević, Duronjić, Zec, Arsenijević – Silađi, Lukić.

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho – Tošić, Suma, F. Stevanović – Sadik.

Sudija: Lazar Lukić

"Bilo je teško protiv TSC u Beogradu iako je ekipa koja je došla iz nižeg ranga. Odmah su pokazali da imaju takmičarski mentalitet i kontinuitet. Pokazali su timski kvalitet pored individualnog koji imaju. Postali su ekipa za Evropu, a s obzirom da su pre nekoliko godina bili u trećoj jasno je da to nije slučajnost već proizvod kontinuiranog rada i razvoja", rekao je Milošević.

tsc nikada nije izgubio na domaćem terenu
tsc nikada nije izgubio na domaćem terenufoto: Starsport©

Prvi meč ovih rivala, odigran u septembru, završen je bez pobednika (1:1), a pogotke su postigli Umar Sadik i Nenad Lukić.

"Očekujemo dobru i zanimljivu utakmicu. Partizan je odlično otvorio prolećnu sezonu, pobedom od 3:0 protiv Radnika iz Surdulice. Mi smo osvojili bod u Inđiji, ali uprkos tome što je Partizan favorit i mi sa puno samopouzdanja ulazimo u utakmicu za koju sam siguran da će biti lepa za gledanje", rekao je Sabo.