SLAVLJE ČELSIJA NAD MURINJOVIM TOTENHEMOM: Žiru načeo, Alonso dokusurio Pevce (VIDEO)

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu Totenhem sa 2:1, u utakmici 27. kola Premijer lige.

Čelsi je upisao 13. pobedu od početka šampionata i četvrti je na tabeli sa 44 boda, dok je Totenhem peti sa četiri boda manje.

Domaći tim poveo je u 15. minutu golom Olivijea Žirua. Prethodno je Ros Barkli pogodio stativu, a Žiru je bio na pravom mestu, natrčao na odbijenu loptu i prosledio je u gol.

Na 2:0 povisio je Markos Alonso u 48. minutu preciznim udarcem sa dvadesetak metara, dok je konačan rezultat postavio Antonio Ridiger autogolom u 90. minutu.

Čelsi je mogao i do ubedljivijeg trijumfa, ali je Alonso u 82. minutu iz slobodnog udarca pogodio prečku.

U narednom kolu, Čelsi gostuje Bornmutu, dok Totenhem dočekuje Vulverhempton.