TEDIĆEV HET-TRIK ZA POLUFINALE KUPA: Čukarički posle velikog prekreta savladao niški Radnički

kakav meč

Fudbaleri Čukaričkog su drugi polufinalisti Kupa Srbije, pošto su nakon velikog preokreta eliminisali niški Radnički na svom terenu 3:2 (1:2), a junak je bio trostruki strelac Slobodan Tedić.

Radnički je brzo stekao prednost od dva gola pogocima Nikole Čumića u 14. i 23. minutu. Prvi je postigao udarcem levom nogom sa ivice šesnaesterca, dok se kod drugog gola dobro snašao nakon centaršuta sa leve strane.

Čukarički je smanjio u samom finišu prvog dela, kada je Ivan Todorovski srušio Veljka Birmančeviča u šesnaestercu, a sa bele tačke je bio siguran Tedić.

Stefan Mihajlović je mogao da zatvori ovaj susret, ali je promašio jedanaesterac u 54. minutu, tačnije Đorđe Petrović mu je odbranio.

Onda je na scenu stupio mladi Tedić i sa dva lepa pogotka (prvi glavom, a dugi nogom u suprotan ugao) srušio Nišlije i prokrčio put svom timu među najbolja četiri u Kupu i ostavio ga u trci za plasman na evropsku scenu.