VEČITI, OVAKO SE IGRA U EVROPI! TSC sa 2 igrača manje stao na korak od ČUDA! Srpski klub posle PENALA eliminisan od FCSB

ŠTETA

Fudbaleri TSC-a eliminisani su u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, nakon što su u Senti poraženi od rumunskog FCSB-a posle penala 6:6 - 5:4.

1 / 6 Foto: Starsport

Tokom 120 minuta neverovatne borbe viđeno je 12 golova i dva crvena kartona, a na kraju je rumunski tim, koji je zbog korona virusa došao bez devet prvotimaca, bio prisebniji sa bele tačke.

TSC je vodio 2:0 golovima Dejana Milićevića u 11. i Borka Duronjića u 14, ali je rumunski klub prvo smanjio preko Florinela Komana u 25, da bi posle isključenja Dejana Ponjevića u 44, izjednačenje doneo Denis Man u 50. minutu.

Ipak, TSC sa igračem manje dolazi do 3:2 golom Gorana Antonića u 51, a novo izjednačenje donosi Man iz penala u 63. minutu.

I onda spektakl, prvo je u 92. minutu Bojan Balaž postigao autogol, ali je u 94. minutu kapiten Saša Tomanović doneo produžetke.

I tek onda sledi "ludnica" - TSC ostaje sa devet igrača u 103. minutu nakon isključenja Vladimira Silađija, a FCSB preko Mana dolazi do 5:4 samo dva minuta kasnije, ali odmah u sledećem napadu Janko Tumbasević izjednačio je na 5:5.

U drugom produžetku isti scenario, FCSB dolazi do 6:5 golom Adrijana Petrea u 108, da bi Tomanović drugim golom u 117. minutu doneo neverovatnih 6:6 i penale.

U penal seriji odlučio je promašaj Mihajla Banjca.

FCSB će u narednoj rundi igrati protiv Slovana iz Libereca.

Podsetimo, Partizan je večeras nakon produžetaka bio bolji od moldavskog Sfintula, dok je Zvezda dan ranije eliminisana posle penal serije od kiparske Omonije.

Idemo na PENALE!

120. minut - Utakmica je produžena za još dva minuta!

117. miunt - GOOOOOL! TSC je izjednačio preko Tomanovića. Ovo je pravo ČUDO u Senti!

08. minut - GOOOOL! Petre ponovo vraća prednost Rumunima, ima li TSC snage za novi povratak?

Počeo je drugi produžetak.

107. minut - GOL! Tumbasević izjednačava rezultat! Kraj prvog produžetka.

104. minut - GOL! Man je pogodio odmah nakon što je Silađi dobio crveni. Težak zadatak za ekipu iz Bačke Topole.

103. minut - CRVENI KARTON za Sinađija zbog grubog starta!

98. minut - Silađi je promašio zicer, bio je sam ispred gola gostiju, ali nije uspeo da pogodi.

91. minut - Počeo je prvi produžetak.

94. minut - GOOOL! 4:4 Tomanović neverovatno TSC je izjednačio.

3. minut - GOL! 3:4 Steaua povela nesretnim autogolom Balaža.

90 minut - Počelo je pet minuta nadoknade vremena

87. minut - Silađi pokušao da lobuje Dukana sa svoje polovine, golman Steaue teškom mukom uhvatio loptu.

85. minut - Kontra za TSC, Silađi je uposlio Banjca, koji šutira pored gola sa distance.

80. minut - Pokušao je Petre nakon ubacivanja sa strane ali Filipović odlično reaguje

73. minut- Izmena u ekipi TSC-a, umesto Lukića u igri je Silađi.

68. minut - Opao je tempo igre.

63. minut - GOL 3:3, Man, iz penala. Oboren je Koman, gostujući igrač siguran sa kreča.

60 . minut - Velika šansa za Steauu, ali Filipović sjajno brani šut Komana

51. minut - GOOL 3.2 Antonić koristi grešku golmana Steaue koji je ispustio loptom nakon centaršuta i glavom postiže gol. TSC ponovo vodi

50. minut - GOL 2:2, Man Steaua je izjednačila,

Gosti brzo koriste brojčanu prednost Koman je prošao po levoj strani, pronašao Mana, koji se ivice šesnaesterca savladao Filipovića lepim udarcem.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

44. minut - Ponjević koji je već imao žuzi karton, neoprezno je startovao i dobio direktan crveni karton, TSC, ostaje sa igračem manje!

40. minut. - Opao je ritam meča

34. minut - Ponjević je dobio žuti karton nakon starta nad Krecuom,

31. minut - Žuti karton za Zeca tražio je jedanaesterac, a umesto toga dobio žuti karton.

25. minut - GOL 2:1, Koman Rumuni smanjili prednost, lepa akcija Steaue Krecu je uposlio Komana koji je plasirao loptu u nebranjeni deo mreže.

20. minut - Obostrano otvorena utakmica sa obe strane

14. minut - GOOL 2:0, Duronjić Još jedna sjajna akcija, Lukić je uradio sve kako treba, probio odbranu protivnika, a onda proigrao Duronjića koji je sjajno podbo loptu preko golmana Dukana plasirao loptu u mrežu

11. minut - GOOL 1:0, Milićević Odlična akcija domaćeg tima, Milićević je dobio savršenu loptu od Zeca sa desnog boka i glavom je smestio u gol!

7. minut - Prva prilika za Steauu, ali sjajno brani Filipović sa distance

4. minut - Početno ispitivanje snaga

1. minut - Utakmica je počela

TSC: Filipović – Balaž, Antonić, Babić, Ponjević – Zece, Tomanović, Tumbašević, Milićević – Lukić Duronjić

FSCB: Dukan – Kretu, Simion, Briceag, Pantea – Morutan, Perianu, Pantiru – Man, Koman, Buziuk

Trener TSC-a Zoltan Sabo rekao je u najavi meča da njegov tim mora da bude koncentrisan i agresivan ako želi da izbaci bivšu Steauu.

"Očekuje nas jedna velika utakmica protiv velike Steaue, jednog od najvećih klubova na Balkanu, sa bogatom istorijom. Iako u poslednje vreme nisu bili šampioni Rumunije, uvek su u vrhu, a i ove godine su dobro startovali u prvenstvu", rekao je Sabo.

Prema njegovim rečima, da bi TSC savladao FCSB moraće u da pruži mnogo bolju partiju nego što je u prethodnim mečevima.

"Da bismo njih izbacili, moramo da budemo mnogo bolji nego u prethodnim utakmicama, da budemo koncentrisaniji i agresivniji, da budemo hrabriji, da budemo fanatični na terenu. Ovo su velike utakmice, za ove utakmice se živi. Nadam se da ćemo u uspeti da napravimo iznenađenje i da ćemo izbaciti veliku Steauu", kazao je Sabo

Velika šansa za TSC je kadrovska situacija u rumunskom velikanu koji je pogođen je korona virusom!

Nakon testiranja od pre nekoliko dana se ispostavilo da Rumuni u klubu imaju sedam pozitivnih slučajeva.

Međutim, na najnovijem testiranju pojavila su se još dva slučaja pozitivna na Covid-19, te se taj broj sada popeo na devet!

Čak je u jednom momentu utakmica u Senti gde klub iz Bačke Topole igra svoje mečeve bila pod znakom pitanja

Ipak će se igrati jer rumunska ekipa na raspolaganju ima 14 igrača, što je po pravilima UEFA dovoljno za meč.