DORTMUND UBEDLJIV: Halan opet pogodio i opomenuo Orlove (VIDEO)

bundesliga

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu ekipu Frajburga sa 4:0, u utakmici trećeg kola nemačke Bundeslige.

Dvostruki strelac za Dortmund bio je Erling Haland, u 31. i 66. minutu, a mrežu Frajburga zatresli su i Emre Čan u 47. i Feliks Pasalak u 92. minutu.

Dortmund je upisao drugu pobedu i trenutno je drugi sa šest bodova, dok je Frajburg na 11. mestu sa četiri osvojena boda.

Fudbaleri Ajntrahta su na svom terenu bili bolji od Hofenhajma sa 2:1.

Hofenhajm je poveo u 18. minutu golom Andreja Kramarića, ali je domaći tim u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat. Prvo je na 1:1 izjednačio Daiči Kamada, da bi pobedu Ajntrahtu doneo Bas Dost u 71. minutu.

Ajntraht je prvi na tabeli nemačkog šampionata sa sedam bodova, dok je Hofenhajm četvrti sa bodom manje.

Borusija Menhengladbah je u gostima slavila protiv Kelna sa 3:1. Strelci za pobednički tim bili su Alasan Plea u 14, Štefan Lajner u 16. i Lars Štindl u 56. minutu sa penala.

Menhengladbah je tako stigao do prve pobede u novoj sezoni i sa četiri boda trenutno zauzima deseto mesto na tabeli, dok je Keln na 16. poziciji bez bodova.

Fudbaleri Štutgarta i Bajer Leverkuzena odigrali su nerešeno 1:1, dok je Verder na svom terenu pobedio Arminiju sa 1:0.