HOFENHAJM I SUDIJA SRUŠILI ZVEZDU: Crveno-beli poraženi na startu Lige Evrope, Stanković isključen! VIDEO

ostaje žal

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras od Hofenhajma u gostima sa 2:0, u prvom kolu Grupe L Lige Evropa.

1 / 13 Foto: EPA / EFE

Strelci u Sinshajmu bili su Kristof Baumgartner u 64. i Munas Dabur u 90. minutu.

Prvom golu je prethodila sporna situacija na sredini terena, gde je Veljko Nikolić pao posle starta protivničkog igrača.

Arbitar Alehandro Ernandes nije dosudio prekršaj nad Zvezdinim fudbalerom.

Trener crveno-belih Dejan Stanković žestoko je protestovao zbog čega je isključen.

Hofenhajm je drugi gol dao u nadoknadi vremena, posle odlične završnice Dabura koji je bio sam ispred Milana Borjana.

Slovan iz Libereca je u drugoj utakmici Grupe L pobedio Gent sa 1:0.

Zvezda će narednu utakmicu igrati sledećeg četvrtka protiv Slovana u Beogradu, dok će Hofenhajm gostovati Gentu.

Kraj meča!

93. minut - GOOOOOOOL - Dabur duplira prednost domaćina.

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta.

89. minut - Domaći napadaju, Zvezda se brani, ali bez prave prilike na obe strane.

Situacija koja može odrediti tok meča.

80. minut - Nova prilika za domaće, posle centašuta Poša, ali lopta ide daleko preko gola Zvezde.

75. miunt - Iz igre su izašli Katai, Sanogo i Spiridonović, a na teren su ušli Ben, Petrović i Vukanović.

73. minut - Neverovatna šansa za Sanoga ponovo iz kornera, ali lopta ide pored leve stative gola domaćih.

69. minut - Sjajna šansa za Sanoga koji je posle kornera probao glavom na centaršut Kataia, ali lopta ide daleko preko prečke.

67. minut - ŽUTI KARTON za Sanoga zbgo grubog starta.

65. minut - Crveni karton za Stakovića. Trener Zvezde je isključen zbog dva žuta kartona koje je zaradio zbog prigovora.

64. minut - GOOOOOOOOL - Domaći vode golom Baumgardnera!

Navijači Zvezde stigli na utakmicu.

51. minut - Prva prilika u nastavku za domaće. Probao je Belfodila sa ivice šesnaesterca, ali lopta je zakačila nekoga od fudbalera Zvezde i otišla u korner.

47. minut - Eraković je postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

45. miunt - Zavšren je prvi deo igre.

45. minut - Mnogo sreće za Zvezdu. Dabur je pogodio stativu posle katastrofalne greške Sanoga na 20 metara od svog gola.

44. minut - ŽUTI KARTON za Falćinelija zbog udaranja laktom protivnika.

42. minut - Probao je Katai iz velike udaljenosti, ali se propisno obrukao.

37. minut - Sjajna šansa za Falčinelija koji je izbio sam ispred gola domaćih, probao da lobuje golmana, ali je prebacio ceo gol.

35. minut - Bio je to dobar kontranapad Zvezde, otvoren od Sanoga. Rodić je imao nekoliko opcija, odlučio se za Falčinelija i dao prejaku loptu, pa Italijan kasni.

Pikanterije iz nemačke od novinara Kurira sa lica mesta.

24. minut - Probao je Belfodil posle prodora po levoj strani, ali u poslednji čas njegov šut blokirao je Eraković.

Kako javlja novinar Kurira sa lica mesta, počelo je strašno nevreme i jaka kiša koji otežavaju igru.

22. minut - Presekao je loptu Baumgardner, povukao kontru, oprobao šut sa nekih 20 metara, ali sjajna odbrana Borjana koji je loptu prosledio u korner.

10. minut - Opao je tempo igre nakon uvodnih jakih nekoliko minuta. Traje odmeravanje snaga na obe strane.

2. minut - Prva prilika na meču. Probao je Rudi na povratnu loptu, ali ona ide daleko preko prečke!

1. minut - Utakmica je počela!

1 / 4 Foto: Kurir

SASTAVI:

Hofenhajm: Bauman - Poš, Fogt, Akpoguma - Rudi, Grilič, Sesenjon, Baumgartner, Gaćinović - Dafur, Belfodil.

Crvena zvezda: Borjan – Eraković, Milunović, Degenek – Gajić, Sanogo, Nikolić, Rodić – Katai, Spiridonović – Falčineli.

20:20 - Na stadionu sve izgleda ''svetski'' što možete videti po slikama koje nam je poslao novinar Kurira koji je na licu mesta.

20:10 - Utakmicu komentariše legenda nemačkog fudbala.

19:55 - Sjajan vest za Delije pred početak meča.

19:45 - Sjajno iznenađenje za fudbalere Zvezde na polasku na stadion.

Na startu Lige Evrope, fudbaleri Crvene Zvezde večeras od 21 sat igraju u gostima protiv nemačkog Hofenhajma.

Trener Dejan Stanković kaže da nema pritiska moranja, što može da bude blaga prednost Zvezde, ali da to ne znači da će spustiti gard.

"Tražiću da ekipa slobodno igra i mislim da neke stvari mogu da budu veoma pozitivne po nas. Biće ponovo mladih fudbalera na terenu, kao i uvek od kada sam ja trener", izjavio je Stanković sinoć na konferenciji za medije.

Posebno je analizirao ekipu Hofenhajma, navodeći da igraju lep i ofanzivan fudbal, veoma su brzi, pogotovo u ofanzivnoj tranziciji.

"Moramo da vodimo računa da im ne ostavljamo lopte na sredini terena gde mogu da nas kazne. Videlo se protiv Bajerna koliko su opasni kada osete trenutak nepažnje kod protivnika, a klub iz Minhena je jedan od najboljih timova na svetu. Nedostajaće im Kramarić, koji je fenomenalan igrač, ali oni imaju sjajne zamene", istakao je Zvezdin trener.

Kaže da mu je drago što crveno-bele veoma poštuju u Nemačkoj, ali i da je to razumljivo zbog veličine kluba.