GUŽVA NA VRHU TABELE: Iviću bod, novi poraz Paunovića, Reding nije lider

Čempionšip

Nakon se osam utakmica bez poraza, Reding je vezao i četvrti, u 12. kolu fudbalskog Čempionšipa, pošto je Bormut i pored zaostatka od 2:0 na kraju slavio 4:2.

Već u četvrtom minutu, Žoao je pogodio iz penala za vođstvo Redinga, da bi u 43. Aluko pogodio za 2:0.

Ipak, u drugih 45 minuta potpuno se raspala Redinga koji je primio čak četiri gola.

U razmaku od samo tri bilo je 2:2, pošto je Solanke pogodio u 56. i potom Danjuma u 59. minutu.

Najlepši potez na meču videli smo u 77. minutu kada je Luis Kuk postigao evrogol sa 25 metara, pod prečku za preokret.

U 89. minutu, sve je bilo gotovo kada je golman Redinga Rafael neshvatljivo poklonio loptu Solankeu, koji svojim drugom golom postavlja konačnih 4:2.

Ni ekipa Votforda nije uspela da savlada Kvins Park Rendžers na gostovanju iako je imala dobar rezultat skoro čitav meč.

TIm koji predvodi Vladimir Ivić je stigao do prednosti već u 3. minutu kada je Vilmot uspeo da pogodi gol gostiju na asistenciju Seme.

Ipak, domaćin se nije dao i stigao je do zasluženog izjednačenja.

Čer je bio strelac izjednačujućeg gola u 77. minutu utakmice.

Votford bi pobedom izbio na čelo tabele, ali se tamo nalazi Norič posle 12. kola Čempionšipa, imaju jedini 24 boda. Iza njih su Bornmut i Bristol sa 23, a 22 imaju Svonsi, Votford i Riding, dok je Stouk na 21 bodu.