ZVEZDA MARŠIRA KA EVROPSKOM PROLEĆU: Crveno-beli pregazili Gent u Belgiji! Samo ih puka teorija deli od prolaska dalje! VIDEO

LIGA EVROPE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Gentu u 4. kolu grupe L, grupne faze Lige Evrope rezultatom 2:0

Zvezda je veoma blizu plasmana u drugu fazu takmičenja.

Srpski šampion zauzima drugo mesto na tabeli sa devet bodova, dva kola pre kraja grupne faze, šest više od trećeplasiranog Slovana.

Vodi Hofenhajm, koji posle pobede nad Slovanom u četvrtom kolu ima maksimalan učinak, dok je Gent poslednji bez boda.

Strelci za Zvezdu u Belgiji bili su Njegoš Petrović u prvom i Nemanja Milunović u 58. minutu.

Zvezda je povela već u prvom minutu fantastičnim golom Njegoša Petrovića.

Belgijanci su imali inicijativu ,ali bez konkretnih šansi, najbolju je imao Bukari u 43. minutu, kada je nakon sjajnog šuta Borja fantastičnom paradom sprečio izjednačenje.

Crveno - beli su svesno prepustili inicijativu protivniku, vrebali svoju šansu iz kontranapada.

Nakon jednog takvog u 57. minutu, Falćieli je iznudio korner, Ben sjajno centrirao, a Milunović glavom matirao Bolata.

Gent je pokušavao do kraja meča, ali creno-beli iskusno odbili sve napade Belgijanaca.

Crvena zvezda će u sledećem kolu Lige Evropa dočekati Hofenhajm narednog četvrtka.

90 +3 minut - Utakmica je završena

89. minut - Belgijanci pokušavaju i dalje, Zvezda se umešno brani

87. minut - Umesto Vukanovića u igri je Radulović, umesto Falćinelija je ušao je Boaći

85. minut - Zvezda iskusno čuva prednost

79. minut - Hofenhajm je upravo poveo u Češkoj protiv Libereca, golom Baumgartnera što itekako odgovara crveno- belima

77. minut - Pokušao je Nuri Fortuna, pored gola.

72. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi umesto Bena ušao je Spiridinović, a umesto Petrovića Degenek

71. minut - Velika šansa za Gent, Kums neometan sa sa deset metara šutira pored gola

69. minut - Belgijanci ne odustaju od napada, Zvezda vreba iz kontre

63. minut - Nakon velikog kiksa Nikolića u šesnaestercu Zvezde , koji je promašio ceo fudbal, Gent je imao sjajnu šansu, ali Borjan brani.

57. minut. GOOL 0:2, nakon sjajnog kornera Bena, Milunović neometan sa pet metara zakucava loptu u mrežu

53. minut - Dobar pokušaj Degeneka iz daljine, Bolat brani.

50. minut - Slična situacija u nastavku utakmice, Gent ima loptu, Zvezda se organizovano brani.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

1 / 7 Foto: @starsport

43. minut - Nakon šuta Bukarija sa ivice šesneterca Borjan sjajnom paradom interveniše.

40. minut - Pokušao je Gent nakon prekida, Borjan interveniše

36. minut - Ništa se posebno ne dešava, Zvezda odlično sprečava akcije Genta

28. minut - Domaćin tražio penal , nakon povlačenja Pankova u šesnaestercu crveno-belih, sudija iz Slovačke nije reagovao.

25. minut- Domaćin napada , ali se Zvezda organizovano brani

20. minut. Zvezda čeka priliku iz kontranapada

15. minut- Pokušao je Bukari iz daljine, preko gola

10 minut - Nakon vodećeg gola Zvezde nema pravih prilika igra se između dva šesnaesterca

5. minut - Blaga inicijativa Belgijanaca

1. minut - GOOL 0:1, Nakon kornera za Zvezdu, fantastičan šut Njegoša Petrovića iskosa sa leva strane sa ivice šesnaesterca u same rašlje gola Genta, nemoćan je bio golman Bolat

1. minut - Utakmica je počela

Uoči početka utakmica održan je minut ćutanja u čast preminule legende svetskog fudbala Dijega Maradone

Spremna je i koreografija za večerašnji meč, u čast preminule legende svetskog fudbala Dijega Armanda Maradone

Poznati su i sastavi timova:

Gent: Bolat, Hanse-Olsen, Ngađu, Fortuna, Botaka, Dorš, Ovusu, Kums, Mohamadi, Bezus, Bukari.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Degenek, Petrović, Nikolić, Ben, Ivanić, Vukanović, Falčineli.

Trener Dejan Stanković istakao je u najavi meča da u večerašnjem susretu alibi neće biti to što su u Gent stigli bez petorice standarnih prvotimaca

"Mnogo puta do sada ponovio sam da imamo 20 startera. Znam koje smo igrače ostavili kod kuće i koliko oni znače za Zvezdu (povređeno Katai, Kanga i Gobeljić, Rodić ima koronu i Sanogo suspenziju), ali nema alibija. Na nama je da se adaptiramo na situaciju. Imamo ekipu koja će se suprotstaviti Gentu i koja je spremna za utakmicu. Nećemo da potcenjujemo Gent, mislimo da su kvalitetni, ali nećemo se braniti", rekao je Stanković.

Izabranici Dejana Stankovića posle tri runde su drugi u grupi L sa skorom od dve pobede i jednim porazom, dok je Gent poslednji bez bodova.

"Trebalo je da osvoje više bodova nego što tabela pokazuje, kada se uzme u obzir njihov kvalitet. Ne možemo da se koncentrišemo na jedan rezultat, iako realno kažem - remi bi nam odgovarao. Cilj nam je da odigramo dobru utakmicu i ostanemo neporaženi. S druge strane, oni će sigurno ići na pobedu, tako da ćemo biti spremni za sve što se dešava na terenu i pokušaćemo da odgovorimo na pravi način", kazao je Stanković.