CRVENA ZVEZDA PORAŽENA OD EFESA U BEOGRADU: Turci trojkama razbili crveno-bele!  VIDEO

11. kolo Evrolige

CRVENA ZVEZDA PORAŽENA OD EFESA U BEOGRADU: Turci trojkama razbili crveno-bele! VIDEO

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u utakmici 11. kola Evrolige od Efesa u hali "Aleksandar Nikolić" rezultatom 75:64 (16:14, 24:22, 27:14, 8:14).

Zvezda posle ove utakmice ima učinak 4-7, a Efes 6-4.

Crveno-beli su loše odigrali u odbrani, dozvolili rivalu čak 15 trojki. Očigledno je domaći tim stigao umor jer je ovo četvrta utakmica u deset dana.

Volden je bio najefikasniji u timu Zvezde sa 14 poena. Lojd je postigao 10 poena, a Dobrić osam.

Kod gostiju Larkin je postigao 18 poena, Moerman 17, a Simon 11. Vasa Micić nije igrao za goste.

Crvena zveza u narednom kolu gostuje Makabiju, a Efes dočekuje Baskoniju.

4. ČETVRTINA

32. minut - Pet vezanih poena Krunoslav Simona, uz novu trojku - 52:72.

Nema energije u igri Zvezde. Ostalo je još malo vremena za eventualni preokret u ovoj utakmici.

3. ČETVRTINA

30. minut - Efes je kažnjavao skoro svaku grešku Zvezde. Sa druge strane, loša igra u napadu, Lojd za sada samo šest poena. Zvezda je postigla četiri trojke iz 17 pokušaja, a gosti 13 trojki iz 24 - 50:67.

27. minut - Jedna od lošijih igara Zvezdine odbrane ove sezone. Efes ponovo pravi razliku - 48:65. Čak 13 trojki gostiju.

25. minut - Efes ponovo pravi razliku. Nove dve trojke gostiju, Anderson i Singlton postižu poene za 45:56. Gosti su postigli čak 12 trojki za 25 minuta.

33. minut - Moerman se našutirao za tri poena - 37:45. Njegova četvrta trojka. Potpuno iznenađenje za odbranu Zvezde, za sada.

Volden je najefikasniji u timu Zvezde sa 10 poena posle 20 minuta. Rit je postigao sedam poena, a po pet Ročesti, Dobrić i Kuzmić.

Kod gostiju Larkin je postigao 11 poena, Moerman devet, a Tunčeri osam.

2. ČETVRTINA

20. minut - Moerman je neumoljiv, postigao je tri trojke do sada. Rit u smiraj poluvremena pogađa za dva - 36:40!

20. minut - Druga polovina druge četvrtine pripada Zvezdi. Dobrić i Lojd su uspešni u napadu, crveno-beli prilaze na 34:37.

15. minut - Drugi tajm-aut Saše Obradovića u nekoliko minuta. Raspucali su se gosti za tri poena, Larkin i Tunčeri vode svoj tim do 32:21.

13. minut - Pet vezanih poena Šejna Larkina, Efes vodi sa 23:17.

11. minut - Ročesti trojkom otvara drugu četvrtinu - 17:16. Serija crveno-belih 5:0.

1. ČETVRTINA - 14:16

10. minut - Ročesti je u finišu postavio konačnih 14:16 posle deset minuta igre.

5. minut - Minuti koji pripadaju gostima - 8:6.

2. minut - Idealan početak Crvene zvezde - 8:0. Trojka, pa dvojka Voldena i koš uz faul Kuzmića.

Košarkaši Crvene zvezde od 19 sati u hali "Aleksandar Nikolić" dočekuju Efes u utakmici 11. kola Evrolige.

Crveno-beli uoči ovog susreta imaju učinak 4-6, a Efes uz meč manje 5-4.

- Dolazi nam jedna od najboljih ekipa u Evroligi, pravljena za najviše ciljeve i domete. Čak i sa problemima o kojima se govori, to je izuzetno respektabilan sastav koji ima ogroman kvalitet na svim pozicijama. Naš cilj je da pokušamo da nametnemo naš ritam, igramo našu igru i pokušamo da ih napadnemo - rekao je Obradović uoči utakmice.

Efes u međusobnim mečevima vodi sa 8-4, uz dve pobede prošle sezone. Briljirao je tada Šejn Larkin, koji je u Beogradu ubacio 24 poena. Larkin se nedavno vratio na parket i biće u timu za Zvezdu, za razliku od Vase Micića i još trojice bitnih igrača. Trener Ergin Ataman neće moći da računa na Rodriga Bubou, Brajanta Danstona i Tibora Plajsa. Pod znakom pitanja su bila i petorica reprezentativaca Turske, ali oni stižu u Beograd.