BILEFELD ŠOKIRAO BAJER: Arminija slavila posle osam mečeva

bundesliga

Fudbaleri Arminije iz Bilefelda napravila je najveće iznenađenje u 25. kolu nemačke Bundeslige pošto je slavila protiv Bajera u Leverkuzenu sa 2:1 čime je prekinula seriju od čak osam mečeva bez trijumfa.

Vođstvo gostima iz Bilfelda, koji su ovim trijumfom pobegli iz zone ispadanja, doneo je japanski vezista Ritsu Doan već u 17. minutu kada je odlično reagovao u kaznenom prostoru i uz pomoć prečke zatresao mrežu "aspirindžija".

Najbolju priliku u nastavku propustio je Šik početkom drugog poluvremena, kada je njegov udarac uspeo da izblokira jedan od gostujućih defanzivaca.

U 57. minutu Masaja Okugava je rutinski realizovao kontranapada za veliko vođstvo Arminije.

Do kraja meča Šik je nakon diskutabilnog gola smanjio prednost Arminije unevši pravu dramu u meč u poslednjih nekoliko minuta.

Prvim trijumfom nakon 20. januara Arminija je pobegla iz zone ispadanja sa bodom više u odnosu na Hertu, dok je Bajer nakon kratkoročnog prekida krize u prošlom kolu ostao na šestom mestu.