SRBIJA KAKVU ŽELIMO DA GLEDAMO: Portugal se provukao na Marakani, Ronaldo neprimetan! VIDEO

KATAR 2022

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 2:2 sa Portugalom u derbiju drugog kola grupe A kvalifikacija za Mundijal u Kataru

Srbija je nadoknadila dva gola u Beogradu, pošto je Portugal vodio sa 2:0 golovima Dioga Žote u 11. i 36. minutu.

Selektor srpskog tima Dragan Stojković na poluvremenu je umesto Dušana Vlahovića uveo Nemanju Radonjića i on je asistirao kod oba gola.

Prvo je Aleksandar Mitrović već u 46. minutu smanjio zaostatak, a potom je Filip Kostić u 60. izjednačio i postavio konačan rezultat.

Aleksandar Mitrović sada ima 39 golova u reprezentaciji i najbolji je strelac u istoriji nacionalnog tima.

Reprezentacija Srbije je u nadoknadi ostala sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Nikola Milenković.

Srpski tim je izbegao poraz u finišu, pošto je Portugal imao veliku šansu, ali je Stefan Mitrović dva puta izbio loptu iz gola.

Delovalo je da je kod šuta Kristijana Ronalda lopta prešla gol liniju.

Kristijano Ronaldo je protestovao kod pomoćnog sudije i dobio je žuti karton, posle čega je samoinicijativno izašao sa terena.

Srbija u Grupi A ima četiri boda, koliko i Portugal.

Luksemburg ima tri, pošto je kao gost iznenadio Irsku pobedom rezultatom 1:0, golom Želsona Fernandeša u 85. minutu.

Reprezentacija Srbije će u narednoj utakmici u utorak gostovati Azerbejdžanu u Bakuu

KRAJ MEČA:

93. minut - Srbija je imala mnogo sreće u finišu pošto je Portugal imao veliku šansu, ali je Stefan Mitrović dva puta izbio loptu iz gola.

92 . minut - Milenković dobio crveni karton

90 . minut - Igraće se još tri minuta

87. minut - Umesto strelca prvog pogotka Mitrovića u igri je Luka Jović.

85. minut - Izmena u ekipi Portugala umesto dvostrukog strelca Žote u igri je Žoa Feliks

81. minut - Umesto Tadića u igri je Filip Đuričić.

80. minut - Igra se obostrano otvoreno i jedni drugi žele pobedu.

76. minut - Dvostruka izmena u ekipi Portugala, u igri su Mendeš umesto Kansela i Sančez umesto Oliveire

1 / 12 Foto: Mondo/Uroš Arsić

72. minuta - Umesto Kostića u igri je Ristić

68. minut - Okuražena Srbija želi totalni preokret, Orlovi opasni po gol Portugala.

64. minut - Sjajni Radonjić proturio loptu kroz noge portugalskom igraču a potom šutirao odlično,ali zamalo preko gola.

61. minut - GOOL, 2:2, KOSTIĆ, sjajna kontra Srbije, akcija iz udbenika koju kruniše golom Kostić pored nemoćnog Lopeza 54. minut - Sjajan šut Tadića i još bolja intervencija Lopeza, a potom nakon kornera pokušao je Sergej Milinković Savić.

49. minut - Nervozni Ronaldo dobio je žuti karton zbog prigovora!

46. minut - GOOOL 1:2, MITROVIĆ, nakon sjajnog centaršuta Radonjića Mitrović se vrhunski snašao između štopera Portugala i pogodio mrežu Lopeza glavom.

46. minut - Umesto Lazovića u igri je Maksimović, a umesto Vlahovića u igri je Radonjić

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Srbija Portugalija, utakmica, fudbal

Orlovi su bili ravnopravan rival u polju, ali Portugal je iskoristio klasu svoju igrača i na maltene identičan način postigao oba gola. Videćemo kako će reagovati selektor Srbije Dragan Stojković Piksi

45+ 1. minut - Kraj prvog poluvremena, Portugalci drže stvari pod kontrolom

42. minut - Pokušao je Kristijano Ronaldo iz slobodnog udarca.

36. minut - GOL, 0:2, Žota. Maltene identična akcija kao kod prvog gola, ovog puta assitent je Sedrik Soareš fudbaler Arsenala

34. minut - Nezgodan sudar Mitrovića i Pereire, srećom bez posledica po obojicu.

30. minut - Opet Vlahović, iz izuzetno povoljne situacije jako loše je zahvatio loptu.

25. minut - Povoljna situacija za Srbiju, ali se Vlahović nije snašao nakon centaršuta Kostića

- Reporter Kurira javlja sa stadiona da Piksi sugeriše igračima da je duga lopta problem Orlova.

20. minut - Igra se između dva šesnaesterca, Portugal kiontroliše ritam utakmice

21.00h - Portugalcima podeljene maske

00:37

Portugalci zadužili maske pred početak meča sa Srbijom

15. minut - Srbija pokušava da uzvrati nakon primljenog gola

- Nakon gola Portugala, selektor Dragan Stojković Piksi je pobesneo iz besna skinuo akreditaciju i bacio je, a nakon toga šutnuo i klupu.

11. minut - GOL, 0:1, Žota , nakon sjajnog centaršuta sa desne strane Beranarda Silve, Žota je glavom zatresao mrežu Dmitrovića

8. minut - Velika šansa za Portugal nakon sjajne akcije Kansela i Bernarda Silve, ali je Ronaldo srećom bio neprecizan

4. minut - Prvi dobar napad Srbije na utakmici, pokušao je Mitrović ali je izblokiran

3. minut - Miran početak meča

1. minut - Utakmica je počela

BLOG UŽIVO:

20.17h - Portugalke su poznate kao jako lepe žene, jedna od njih zasenila je čak i Georginu Rodrigez, devojku Krsitijana Ronalada po mnogima najboljeg fudbalera sveta.

20h - Prva Zvezda Portugalaca Kristijano Ronaldo u centru je pažnje od dolaska u Beograd. Pogledajte kako se hrani i i koje zahteve je imao Ronaldo od domaćina.

19. 50h - Zanimljivo je pogledati vrednosti igrača Srbije i Portugala uoči utakmice

19. 20h - Poznati su i sastavi timova

Srbija

SRBIJA: Dmitrović- Pavlović, S. Mitrović Milenković - Kostić, Gudelj, SMS, Lazović - Tadić, Vlahović, A. Mitrović

PORTUGAL: Lopez - Kanselo, Diaz. Fonte, Sedrik, Serđo Oliveira, Neveš, Danilo, Fernandeš - B. Silva Ronaldo, Žota

19h - Prema procenama kladionica Portugal je favorit u ovoj utakmici

18.30h - Evo koje sastave očekujemo večeras prema svim najavama.

POTENCIJALNI SASTAVI:

SRBIJA : Rajković- Pavlović, S. Mitrović Milenković - Kostić, Gudelj, Maksimović, Lazović - Tadić, SMS, A. Mitrović

PORTUGAL: Lopez - Kanselo, Diaz. Fonte, Rui Mario,Neveš, Danilo, Fernandeš, B. Silva - Ronaldo, A. Silva

Biće to prvi veliki test za ekipu novog selektora Dragana Stojkovića Piksija, koja nakon što je pre tri dana savladala Irsku (3:2), sa dosta optimizma dočekuje zvanične šampione Evrope.

„U poslednja dva susreta izgubili smo od Portugala u Beogradu, učinićemo sve da prekinemo tu tradiciju, verujem da ćemo uspeti, mada znam da neće biti lako. Mi se nećemo predati unapred, gledamo utakmicu kao veliki izazov i verujemo da možemo da pariramo tako jakoj ekipi. Atmosfera na poslednjem treningu bila je sjajna i svi jedva čekamo da počne. Velika je motivacija kad igrate protiv šampiona Evrope i uživaćemo u fudbalu“, izjavio je Stojković na video konferenciji za medije

Dragan Stojković

On je dodao da je ekipi sigurno psihološki malo lakše da priprema meč, nakon što je na startu savladala Irsku, ali i istakao da će meč protiv Portugalaca biti potpuno drugačiji

„Veoma je važno kada startujete sa pobedom, uspeli smo to da uradimo protiv Irske, sa psihološke strane to može da znači neki pozitivni mir, ali sada ne razmišljamo o Irskoj, samo o Portugalu. Potpuno je nova pozicija, nov protivnik i potpuno drugačija igra. Stalno potenciram na kolektivnom duhu i mislim da je snaga jedne ekipe upravo u tome. Mi verujemo u tu snagu, tako da ćemo sutra pokazati sve što možemo da kao grupa odgovorimo na izazov koji se zove Portugal“, dodao je.

Stojković je istakao da meč protiv Portugalaca sigurno nije ključni u kvalifikacijama i otkrio da će svakako biti promena u timu.

„Bez obzira na ime protivnika, fokus je na našu igru, taktiku, sistem, da vidimo šta možemo mi da uradimo. Sastav ne mogu da kažem, ali biće drugačiji u odnosu na prvu utakmicu. Pretpostavljam da će Portugal biti u drugačijem sastavu u odnosu Azerbejdžan. Nije ključna, ovo je jedna u nizu od važnih utakmica. Za mnoge je Portugal najjači u Evropi, delim to mišljenje, imaju izuzetan induividualni kvalitet, kao tim su jaki, dobar spoj mladost i iskustva, na kraju krajeva, šampioni su Evrope. I trener Santoš vodi ekipu maestralno i jedan je od najiskusnijih na svetu“

Selektor Portugalaca Fernando Santoš izjavio je da ima veliko poštovanje prema selekciji Srbije, ali ne i strah