RONALDO POGODIO IZ SPORNE SITUACIJE, PA SE OBRUKAO Portugal savladao Luksemburg nakon preokreta: Kristijano ponovo u centru pažnje

KATAR 2022

Fudbaleri Portugala pobedili su večeras u gostima Luksemburg sa 3:1, u trećem kolu Grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Luksemburg je poveo golom Gersona Rodrigesa u 30. minutu, da bi preokret Portugalu doneli golovima Diogo Žota u drugom minutu nadoknade poluvremena, Kristijano Ronaldo u 51. i Žoao Palinja u 80. minutu.

Portugal je iz tri meča osvojio sedam bodova i deli prvo mesto sa Srbijom, dok je Luksemburg iz dva duela upisao tri boda.

Kristijano Ronaldo je ponovo bio ucentru pažnje.

On je postigao vodeći gol za Portugal nakon centaršuta Kansela. Kristijano je bio na ivici ofsajda, međutim, sudije su ostale neme.

Pre trećeg gola Portugalaca Ronaldo je imao nekoliko dobrih prilika, a prilikom jedne se i obrukao. Imao je čistu situaciju, međutim, nije uspeo da postigne još jedan gol.