SERIJA A: Napoli pobedio Speciju, remi Udinezea i Bolonje

SERIJA A

Fudbaleri Napolija pobedili su na gostujućem terenu Speciju sa 4:1, u utakmici 35. kola italijanskog prvenstva i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Napoli je poveo u 15. minutu golom Pjotra Zjelinjskog, a zatim je dvostruki strelac bio Viktor Osimhen, koji je golove postigao u 23. i 44. minutu.

Jedini gol za domaći tim postigao je Roberto Pikoli u 64. minutu, a konačan rezultat postavio je Irving Lozano u 79. minutu.

Napoli ima 22 pobede u Seriji A i zauzima drugo mesto na tabeli sa 70 bodova, bodom više, ali i utakmicom više od Atalante, Juventusa i Milana.

Specija je pretrpela 17. poraz i 16. je na tabeli sa 34 boda, tri više ali i utakmicom više od Beneventa, koji je u zoni ispadanja.

Fudbaleri Udinezea i Bolonje odigrali su nerešeno 1:1.

Domaći Udineze poveo je golom Rodriga De Pola u 23. minutu, a bod ekipi Siniše Mihajlovića doneo je Rikardo Orsolini u 82. minutu iz jedanaesterca.

Siniša Mihajlović

Udineze i Bolonja imaju po 10 pobeda, 10 remija i 15 poraza i sa po 40 bodova zauzimaju 11. i 12. mesto na tabeli.