ŠEVČENKO MOŽE DA ODAHNE: Ukrajina savladala hrabre Makedonce i upisala prve bodove na EURU! VIDEO

EURO 2020

Fudbaleri Ukrajine savladali su Severnu Makedoniju sa 2:1 u meču 2. kola Grupe C na Evropskom prvenstvu.

Od početka utakmice Ukrajina je kontrolisala posed, a prvu šansu imao je Ruslan Malinovski u osmom minutu, kada je sa ivice šesnaesterca šutirao, a njegov udarac je u korner odbio golman Stole Dimitrievski.

Ukrajina je do vodstva došla u 29. minutu preko Andreja Jarmolenka, koji je nakon izvedenog kornera ostao sam u petercu i lako savladao golmana Makedonije.

Jarmolenko je pet minuta kasnije upisao i asistenciju Romanu Jaremčuku, koji je izašao sam ispred golmana i preciznim udarcem povećao rezultat.

Gol, koji je u 39. minutu postigao Goran Pandev za Makedoniju, poništen je zbog ofsajd pozicije.

Makedonija je do gola mogla i u 56. minutu, ali je šut Aleksandra Trajkovskog završio na prečki.

U nastavku akcije faul nad Pandevom napravio je Oleksandr Karavajev, pa je argenitnski sudija Fernando Rapalini svirao penal.

Minut kasnije neprecizan sa "bele tačke" bio je Ezdžan Alioski, da bi mu se lopta nakon odbrane golmana vratila, a ovoga puta Alioski je smanjio rezultat.

Veliku priliku za treći gol Ukrajina je imala preko Viktora Cigankova u 74. minutu, ali je on šutirao pored gola.

Nakon gledanja VAR-a sudija je u 83. minutu dosudio penal za Ukrajinu, pošto je Daniel Avramovski igrao rukom, nakon izvedenog slobodnog udarca.

Šut Malinovskog sa penala je minut kasnije odbranio Dimitirevski, i do kraja nije bilo promene rezultata.

Nakon dva odigrana meča u Grupi C Ukrajina ima tri boda, dok je Makedonija na četvrtom mestu bez bodova.

Večeras se u okviru ove grupe sastaju Holandija i Austrija, a obe selekcije su u prvoj utakmici ostvarile pobede.

U poslednjem kolu Grupe C Makedonija će igrati protiv Holandije u Amsterdamu, a Ukrajina igra protiv Austrije u Bukureštu, 21. juna.

Plasman u osminu finala izboriće dve najbolje plasirane selekcije, kao i četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije iz šest grupa.

1 / 6 Foto: EPA / Vadim Ghirda

2. poluvreme

90 + 3 minut - Pokušao je Trajkovski iz daljine, odličan šut, ali pored stative. Makedoncima je propal poslednja prilika za istorijski bod na Evropskom prvenstvu

90. minut - Utakmica je produžena četiri minuta.

88. minut - Nakon promašenog penala Ukrajinci čuvaju vreme, u želji da sačuvaju pobedu i kapitalna tri boda.

83. minut - Penal za Ukrajinu, rukom je igrao Avramovski. Međutim udarac Malinovskog sa bele tačke, zaustavio je golman Dimitrijevski.

77. minut - Ukrajinci sve opasniji iz kontranapada.

Makedonija

70. minut - Odličan pokušaj Trajkovskog, Bushan sjajno brani.

64. minut - Sjajna kontra Ukrajine, Malinovski odlično šutira ali Dimitrijevski odlično brani.

60. minut - Makedonce je okuražio gol, hrabro su krenuli po izjednačenje

57. minut - GOOL, 2:1, ALIOSKI. Penal za Makedoniju, šut Alioskog brani Bushan, ali na odbitak natrčava isti igrač i šalje je u nebranjenu mrežu

54. minut -Trajkovski pogađa prečku, lopta se odbila u polje Pandev stigao do lopte pre Karavajeva, koji ga je "pokupio" i skrivio jedanaesterac.. Penal za Makedoniju

51. minut Malinovski je šutirao iskosa s leve strane, gađao je levi ugao i na muke stavio golmana Makedonije, koji je krajnjim naporom skrenuo loptu u gol aut.

47. minut - Kakva prilika za Makedoniju! Ademi je snažno šutirao, ali je Buščan maestralno odbranio

16.00 - Počelo je drugo poluvreme!

Severna Makedonija, Ukrajina

1. poluvreme

43. minut - Žuti karton za Šaparenka zbog simuliranja penala

40. minut - Ceo stadion je već video loptu u mreži Makedonije, ali je Dimitrijevski u poslednjem trenutku, doduše malo nespretno, sprečio pogodak

Makedonija

34. minut - GOL! Jaremčuk duplira prednost Ukrajine! Odbrana S. Makedonije opet podbacila.

29. minut - GOL! Jarmolenko pogađa mrežu S. Makedonije! Posle očajne odbrane Makedonaca koji su ostavili prazan peterac, Jarmolenko je sačekao i bez problema loptu ubacio u mrežu

23. minut - Jarmolenko je bio u ozbiljnoj šansi, ali je izblokiran u posledjem trenutku

16. minut - Sada je Elmas bio u šansi, imao je zicer, ali je sa samo pet metara izuzetno loše šutirao... Ostaje 0:0

15. minut - Severna Makedohnija bila na korak od gola! Bardi je "začarao loptu", predriblao odbrambene igrače i uputio leptu loptu Nikolovu koji je loše šutirao. Šteta!

11. minut - Ređaju se šanse! Sada je Jaremčuk bio u odličnoj prilici, ali ga je sa leđa stigao Ristovski i osujetio napad

10. minut - Jarmolenko je bio u prilici, ali nije uspeo da prosledi loptu u mrežu

8. minut - Dimitrijevski na visini zadatka - odlično brani sjajne napade Ukrajine, gol je bio tako blizu... Malinovski je vrhunski šutirao, ali pravo u golmana S. Makedonije

3. minut - Prva šansa za Severnu Makedoniju. Alioski je odlično asistirao, ali je Elmas zakasnio...

15.00 - Sudija Fernando Rapalini označio je početak meča!

SASTAVI

UKRAJINA: Bushan - Karavajev, Zabarnji, Mativjenko, Mikolenko, Stepanenko, Jaromalenko, Šaparenko, Zinčenko, Malinovski, Jaremčuk

SEVERNA MAKEDONIJA: Dimitrijevski, Ristovski, Velkovski, Musliu ,Nikolov, Ademi, Spirovski, Alioski, Bardi, Pandev, Elmas

Ovaj duel na programu je od 15 časova u Bukureštu.

14.48 - Makedonski navijači ispunili su tribine na stadionu u Bukureštu

Makedonija
Makedonija
navijači Severne Makedonije, Severna Makedonija, navijači Makedonije

Ukrajinci su pružili jak otpor Holandiji u Amsterdamu, ali su na kraju poraženi sa 3:2. Sa druge strane, Makedonci nisu uspeli da dođu do boda protiv Austrije.

U ovom meču obe selekcije imaju priliku za prve bodove.

Makedonci žele da nastave da uživaju u debitantskom nastupu, dok je pred Ukrajinom imperativ pobede.