SENZACIJA NA EURO 2020! BUDIMPEŠTA NEOSVOJIVA ZA ŠAMPIONA SVETA: Francuska iščupala bod protiv Mađara, Grizman sprečio bruku

EURO 2020

Fudbaleri Mađarske i Francuske remizirali su 1:1 (1:0) u meču drugog kola Grupe F na Evropskom prvenstvu.

Tokom prvog poluvremena Francuska je konstantno napada i imala nekoliko dobrih prilika, pre svega preko Mbapea i to iz skoka, ali ih nije iskoristila.

Da je ekipa selektora Didijea Dešana igrala na posed, a Mađarska iskoristila jedini ozbiljan napad ka golu protivnika i tako povela, potvrđeno je u drugom minutu nadoknade poluvremena. U 47. minutu Fiola je postao junak domaćeg tima. Varan je napravio grešku, a Fiola posle duplog pasa sa Salaijem zatresao mrežu

Francuska je uspela da se povrati u 66. minutu. Mbape se izborio za dugu loptu Ljorisa, i poslao je na sredinu kaznenog prostora, koju je dočekao Orban, koji nije dobro intervenisao, pa je prktično dodao do Grizmana koji je peontirao.

Imao je Mbape još jednu šansu, izborio se za loptu po ko zna koji put, ali je Gulači dobro odbranio.

Posle ove utakmice Francuzi su prvi sa četiri boda, dok su Mađari treći sa jednim osvojenim bodom, u grupi u kojoj su još Nemačka i Portugal, koji se sastaju kasnije.

Drugo poluvreme

90+4. minut - Kraj utakmice

90+4. minut - Odbranili su se Mađari posle prekida

90. minut - Navijači Mađarske gađaju Olivije Žirua sa tribina

87. minut - Na terenu i na tribinama je vrlo živo, traje borba za svaku loptu

82. minut - Mbape je imao odličnu priliku, ali je golman Mađarske odbranio krajnjim naporom, kao i nekoliko sekundi kasnije kada je iz daljine probao Toliso

80. minut - Mađari se dodVnjima poslednje linije i golmana odmaraju od pritiska Francuza

74. minut - Rasplamsala e borba na terenu, Mađari vrebaju iz kontre, a Francuzi nastavljaju pritisak na odbranu domaćeg tima

66. minut - GOOOOOL 1:1, Grizman! Bio je ovo sedmi gol napadača Barselona na Evropskim prvenstvima. Ispred njega su sada jedino Kristijano Ronaldo (11) i Mišel Platini (9)

58. minut - STATIVA: Dembele je pogodio stativu nakon solo prodora, sjajna utmosfera u Pešti

51. minut - Francuzi napadaju, ali se Mađarska brani na sve načine

46. minut - Utakmica je nastavljena

45 + 2. minut - GOL! Fiola se postavio ispred Varana i lagano gađao donji desni ugao za radost Mađara na "Puškaš Areni" Francuzi su primili gol posle 527 minuta u svim takmičenjima

45. minut - Sudija produžio prvo poluvreme za 5. minuta

43. minut - Mađarska je pokušala iz kontre, ali je došla samo do polu-prilike. Nisu se napadači dobro snašli...

40. minut - Francuzi sve bliže golu, Mađari za sada odolevaju

37. minut - Lopta je uglavnom u nogama francuskih igrača

33. minut - Mbape se razigrao pred golom Mađara, ali lopta nikako neće u mrežu

31. minut - Grizman, pa "štikla" Mbapea i onda Benzema šutira - ali od gola nema ništa! Zato je akcija bila za televizijske špice!

Antoan Grizman

27. minut - Samo što je ušao u igru Nemanja Nikolić je dobio udarac u glavu! Pogodila ga je lopta dok je stajao u živom zidu

26. minut - Nemanja Nikolić ulazi u igru umesto Salaja koji je izašao jer mu je pozlilo. Pretpostavlja se da je u pitanju sunčanica zbog visoke temperature u Budimpešti. Za sada nema konkretnih informacija o njegovom zdravstvenom stanju!

23. minut - Pauza! Dok lekarski tim na terenu pruža pomoć kapitenu Mađarske Salaju, sudija je dao znak igračima da mogu da se osveže

Francuska

20. minut - Opet Kilijan! Fudbaler PSŽ-a preti iz vazduha

17. minut - Mbape je bio u ODLIČNOJ prilici! Sam se probio između dva čuvara Mađarske, pokušao glavom, ali pravo u golmana Mađara

16. minut - Klanhajsler je šutirao sa 20-ak metara, ali je lopta završila pravo u ruke čuvara mreže Francuske

14. minut - Kakav promašaj Grizmana! Posle intervencije Gulašija lopta se odbila do Grizmana koji je bio na nekoliko metara od gola - i šutirao je pravo u golmana

Antoan Grizman, Francuska, Mađarska

12. minut - Mađari za sada odlično razbijaju napade Francuza

10. minut - Prvi žuti karton na meču - "zaradio" ga je Pavar

5. minut - Botka završio na travi! Posle gužve u šesnaestercu izvukao je deblji kraj - čini se da nije ozbiljnije povređen

15.00 - Sudija Majkl Oliver iz Engleske označio je početak meča!

14.55 - Mađari će imati prednost domaćeg terena, na ulicama Budimpešte - FEŠTA!

mađarski navijači

SASTAVI

MAĐARSKA: Gulaši – Botka, Orban, Salaj, At. Šalaj – Nađ – Nego, Klanhajsler, Šafer, Fiola – Ad. Šalaj, Salaj

FRANCUSKA: Ljoris – Pavar, Varan, Kimpembe, Dinj – Pogba, Kante, Rabio – Grizman – Benzema, Mbape

14.36 - Francuski navijači ispunili su ulice Budimpešte

Ovaj duel je na programu od 15 časova na "Puškaš Areni" u Budimpešti.

Francuski navijači

Francuzi su protiv Nemačke pokazali da su jedna od najjačih reprezentacija na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu i Mađari ne bi smeli da im predstavljaju veliki problem.

Međutim, daleko od toga da Mađarska ne gaji nadu da može do senzacije u ovom meču. Oni su u duelu sa Portugalom odolevali više od 80 minuta, ali im se igra u samom finišu raspala pa je meč završen sa 3:0 i korist Ronalda i drugova.