SPEKTAKL ZA HIČKOKA NA VEMBLIJU: Italija nakon PENAL DRAME savladala Španiju i plasirala se u finale Evropskog prvenstva! VIDEO

euro 2020

Fudbalska reprezentacija Italije plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je večeras na Vembliju posle penala savladala Španiju 1:1 - 4:2.

Italijani su poveli u 60. minutu sjajnim golom Federika Kijeze, a izjednačio je "rezervista" Španije Alvaro Morati u 80. minutu posle sjajne akcije i duplog pasa sa Danijem Olmom.

U penal seriji odlučio je baš promašaj Morate, preciznije Luiđi Donaruma je odbranio njegov udarac u četvrtoj seriji, a potom je Žoržinjo odveo Azure u četvrto finale u istoriji.

Italija će u finalu 11. jula igrati protiv pobednika drugog polifinala u kojem se u sredu uveče sastaju Engleska - Danska.

3:2 - Bonući pogađa

2:2 - Moreno pogađa Donaruma je bio na lopti.

2:1 - Beloti sjajan šut u malu mrežu

1:1 - Olmo šutira preko gola

1:1 - Lokateli brani Simon

Prvi šutiraju Italijani

iTALIJA

DRUGI PRODUŽETAK:

119. minut - Svi čekaju penale

115. minut - Španci imaju više loptu ali Italijani su opasniji iz kontranapada

111. minut - Beloti je zatresao mrežu Simona ali se ispostavilo da je bio u ofsajdu

108. minut- Umesto Garsije u igri je Pau Tores izlazi iz igre.

PRVI PRODUŽETAK:

103. minut - Pomalo je opao ritam meča, što nije čudno igrači su umorni

97. minut - Velika prilika za Španiju, ali je Morata izblokiran

93. minut - Španci imaju blagu inicijativu

91. minut - Počeo je prvi produžetak

Kjeza

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Meč je produžen tri minuta

88. minut - Bliži se kraj regularnog dela , malo oprezniji i jedni i drugi

83. minut - Špance je gol okuražio i krenuli su po pobedu. Solidne prilike imali su Buskets nakon kornera i Morata koji je iz povoljne pozicije šutirao preko gola.

80. minut - GOOL 1:1, MORATA, sjajna akcija Španije, Olmo je proigrao Moratu koji fantastičnom reakcijom matira Donarumu

77. minut- Posle duge akcije lopta je došla do Morate, ali ga je sjajno izblokirao Bonući

Federiko Kjeza, Italija, Španija, Euro 2020

74. minut - Španci pokušavaju da izjednače, Italija izuzetno opasna iz kontre

68. minut - Sve pršti na Vembliju, najpre se Olmo nije dobro snašao, a potom nakon kontre ponovo Kjeza ali zamalo neprecizan.

65. minut - Neverovatna šansa za Španiju, Ajarzaball iz perfektne šanse nakon centaršuta Albe ne uspeva da zahvati loptu glavom.

62 . minut - Dvostruka izmena. Umesto Imobile kod Italije u igri je Berardi, a kod Španije Morata umesto Ferana Toresa

60. minut - GOOOL 1:0, KJEZA, sjajna kontra Italije povukao je Insinje dodao Imobileu koji je izblokirann, lopta je došla do Kjeze koji se majstorski oslobađa čuvara i matira nemoćnog Simona šutem u dalji ugao.

54. minut - Dve šanse u istom minutu, Buskets najpre šutira preko gola, a nakon kontre Kjeza šutira, Simon brani, sve pršti na Vembliju.

52. minut- Prvi žuti karton za Španiju, Serhio Buskets

50. minut - Na drugoj strani akcija Španije centrirao je Aspilikueta ali je ispred Olma intervenisao Bonući i spasio siguran pogodak

49. minut - Prva prilika u drugom poluvremenu, Imobile se izborio za šut pored dvojice defanzivaca Španije, ali nije mogao daozbiljnije ugrozi Olma

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Italija

PRVO POLUVREME:

44. minut - Insinje je dugo držao loptu uposlio Emersona koji šutira pod prečku ali sjajno brani Simon

- Italijanski navijači imaju posvetu za za preminulu legendu Rafaelu Karu.

Rafaela Kara, Italija, Vembli, Euro 2020, parola, transparent, navijači

39. minut - Opasan kontranapad Španije pokušao je Ajarzbal ali pored stative.

35. minut - Čini se da su Španci nametnuli svoj ritam

32. minut - Pokušao je Olmo iz daljine iz daljine ali je šutirao preko gola.

Italija

25. minut - Kakva šansa za Španiju, Španci su dugo kombinovali uz malo sreće lopta je stigla do Ferana Toresa koji je bio u sjajnoj prilici, šutirao sa penaltika, ali Donaruma sjajno čita njegov šut

20 minut. - Italija propušta veliku šansu Insinje je bio brži od istrčalog Simona, dodao do Barele koji je previše oklevao i nije iskoristio priliku da šutira na prazan gol. Španci su otklonili opasnost.

15. minut- Barela je izgubio loptu na sredini terena, Feran Tores se stuštio ka golu šutirao, ali je bio zamalo neprecizan.

Italija

12. minut - Španci drže loptu u svom posedu, ali bez prave prilike za sada

7 . minut -Španci pokušavaju da nametnu svoj ritam i kratkim pasovima izigraju odbranu Azura.

Italija

3 . minut - Prva opasna situacija na meču, nakon dubinske Kjelinija, Barela je odlično šutirao, pogodio stativu, ali se na kraju ispostavilo da je bio ofsajd.

1. minut - Utakmica je počela

BLOG UŽIVO:

- Italijanska himna je uvek spektakl, čista strast i emocija

- Navijači Španije i Italije ipak su okupirali glavni grad Engleske.

1 / 2 Foto: EPA

- Italija je stigla lepa i pomalo neočekivana podrška

Poznati su i sastavi timova:

ITALIJA: Donaruma - Di Lorenco, Bonući, Kjelini, Emerson - Barela, Žoržinjo, Verati - Kjeza, Imobile, Insinje.

ŠPANIJA: Simon - Aspilikueta, Erik Garsija, Laport, Alba - Buskets, Koke, Pedri - Tores, Ojarzabal, Olmo.

SUDIJA: Feliks Brih (Nemačka)

STADION: "Vembli" (London)

- I selektor Italije Roberto Manćini očigledno zna recept za pobedu!

- Selektor Španije Luis Enrike zna recept za pobedu

- Selektor Italije Roberto Manćini besan je zbog odluke britanskih vlasti da zabrane dolazak navijača iz Italije, Španije i Danske zbog širenja novog soja delta virusa korone.

- Nažalost ovaj meč nisu dočekali simboli Kalča 80-ih prošlog veka Dijego Armando Maradona i Rafaela Kara.

- U čast nedavno preminule Rafaele Kare omiljene italijanske šou zvezde pre meča sa razglasaće se čuti čuvena pesma "A far l'amore comincia tu"

- Zanimljivo je da je ovo četvrti uzastopni put kako će se Italija i Španija sastati na Evropskom prvenstvu. večeras će se na Vembliju čuti taktovi čuvene pesme

Da se podsetimo:

2008 godine - Španija je nakon penala (0:0, 4:2) savladala Italiju u Beču četvrfinalu i nakon toga se po prvi put popela na krov Evrope pobedama nad Rusijom i Nemačkom

2012 godine - veliki okršaj desio se u finalnom meču u Kijevu. Furija je bukavalno pregazila Azure sa 4:0, golovima Davida Silve, Žordi Albe, Fernanda Toresa i Huana Manuela Mate i odbranila titulu.

Na tom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini selekcije su zanimljivo igrale i u grupnoj fazi utakmica je završena nerešeno 1:1

2016 godine - Azuri su revanširali Špancima savladavši ih u osmini finala EP u Francuskoj sa 2:0, pogocima Kjelinija i Edera. Italijani su posle naleteli na Nemce od kojih su poraženi nakon slabijeg izvođenja jedanaesteraca.

Španija, Italija, Euro 2020

Evropsko prvenstvo u fudbalu ulazi u samu završnicu.

Ostalo je još 4 ekipe koje sve imaju jednu želju da podignu trofej.

Polufinalni parovi su Engleska - Danska i Italija -Španija.

Prva utakmica i može se reći derbi meč ove runde je sudar starih znanaca Azura i Crvene furije.

Italijani su bili ubedljivi do polufinala. U grupi su zabeležili sve tri pobede, redom su padale, Turska Švajcarska i Vels ( 3:0, 3:0, 1:0 ).

U osmini finala Azuri su posle malo muke i produžetaka savladali Austriju sa 2:1, a u četvrtfinalu su u sjajnom meču savladali Belgiju sa 2:1.

Španija je prošla mnogo teži put. Nakon mršavog starta i dva remija protiv Švedske i Slovačke ( 0:0, 1:1), Španci su demolirali Slovačku( 5:0) i plasirali se u osminu finala.

Crvena furija je tu naletela na Hrvatsku koju je u spektakularnom meču nakon produžetaka savladala sa 5:3. Ništa manje uzbudljivo nije bilo ni u četvrfinalu gde su Španci tek posle penal drame izbacili Švajcarce 1:1 (3:1).

Utakmica se igra u Londonu na stadionu "Vembli" sa početkom u 21h.