NA KRILIMA GROBARA DO LIGE KONFERENCIJA: Partizan savladao Santa Klaru u revanšu za evropsku jesen u Humskoj! VIDEO

veliki uspeh

Fudbaleri Partizana plasirali su se u grupnu fazu Lige konferencija, pošto su večeras na svom terenu pobedili Santa Klaru sa 2:0.

Santa Klara je u prvom meču plej-ofa na svom terenu pobedila Partizan sa 2:1.

Prvu veliku šansu u meču imao je Partizan u trećem minutu, kada je nakon šuta Sejdube Sume i odbrane golmana portugalske ekipe, do lopte stigao Miloš Jojić, čiji je pogodak poništen zbog ofsajda.

Crno-beli su nastavili sa napadima, i u 15. minutu udarac iz šesnaesterca kapitena Lazara Markovića završio je pored gola.

Do vodjstva Partizan dolazi 10 minuta kasnije, kada je sa penala bio precizan Rikardo Gomeš.

U 27. minutu nakon izvedenog kornera Jojića, prednost je uvećao Siniša Saničanin.

Najbolju šansu u prvom delu gosti su imali iz slobodnog udarca, šutirao je Linkoln u 35. minutu, a Aleksandar Popović je odbranio šut.

Domaći tim je do trećeg gola mogao da dodje u 58. minutu, ali je šut Saničanina glavom otišao preko gola.

Utakmica je sredinom drugog poluvremena prekinuta, jer se na rasizam žalio jedan fudbaler gostujućeg tima, ali je meč ubrzo nastavljen.

I u nastavku meča Partizan je igrao bolje, a najbolju šansu u 80. minutu imao je Filip Holender, koji je izašao sam pred golmana gostiju, ali je Marko Pereira odbranio udarac.

Žreb za grupnu fazu Lige konferencija na programu je sutra u Istanbulu, od 13.30.

1 / 7 Foto: Starsport

Tok meča:

Kraj!

90. minut - Utakmica je produžena za osam minuta.

83. minut - Drama je sve veća i tenzije rastu sve više kako se bliži kraj meča. Veoma je neizvesno, gosti napadaju, Partizan vreba priliku iz kontranapada.

Nemile scene u Humskoj pred početak meča.

76. minut - Žuti karton za Rusi Kostu zbog faula nad Holenderom.

74. minut - U igri su Holender i Pantić umesto Markovića i Jovića.

Pogledajte transparent i skandiranje na jugu za vreme meča sa Santa Klarom.

00:17

SRBI I RUSI BRAĆA ZAUVEK: Pogledajte transparent i skandiranje na južnoj tribini tokom meča Partizana sa Portugalcima! VIDEO

72. minut - Saničanin dobija žuti karton zbog grubog faula.

70. minut - Kraći prekid na utakmici zbog nemilih scena nakon izmene. Naime, Alano je vređan od nekoga sa stadiona dok je izlazio sa terena nakon izmene.

Pogledajte atmosferu na južnoj tribini tokom meča Partizana i Santa Klare.

00:15

SJAJNA ATMOSFERA NA JUGU: Pogledajte navijanje Grobara tokom meča sa Santa Klarom! VIDEO

63. minut - Žuti karton za Vilanuevu zbog faula nad Lazarom Markovićem.

60. minut - Najbolja prilika za Partizan u nastavku. Ponovo je posle kornera probao Siniša Saničanin, ali ovog puta nije bio precizan i lopta ide preko gola Portugalaca.

Pogledajte kako su navijači Partizana ispratili u svlačionicu svoje fudbalere.

00:25

OVACIJE GROBARA ZA CRNO-BELE: Pogledajte kako su navijači Partizana ispratili u svlačionicu svoje pulene! VIDEO

54. minut - Žuti karton za Dinija zbog grubog faula nad Vujačićem.

47. minut - Izveo je Jojić skraćeni korner, lopta je proletela kroz peterac gostiju, zakačila je jednog fudbalera Portugalaca i otišla u korner.

46. minut - Počeo je drugi deo igre. Bez izmena u oba tima.

Završeno je prvo poluvreme u Humskoj.

PArtizan

45. minut - Prvo poluvreme biće produženo za dva minuta.

35. minut - Najbolja prilika za goste. Probao je Linkoln iz prekida sa više od 30 metara šutem pod prečku, ali sjajna odbrana golmana Popovića koji je ponovo pokazao klasu.

34. minut - Preuzeli su gosti inicijativu posle drugog primljenog gola, ali za sada nema posla za Aleksandra Popovića.

28. minut - Umesto Sume na terenu je Natho. Suma je zbog teže povrede morao da napusti teren.

27. minut - GOOOOOOOL - Saničani donosi prednost Partizanu. Jojić je izveo korner, a Saničanin je glavom prosledio u gol Portugalaca.

25. minut - GOOOOOOOL - Partizan vodi golom Rikarda Gomeša sa penala.

24. minut - PENAL za Partizan. Na asistenciju pomoćnika glavni sudija je pokazao na belu tačku posle faula nad Sumom. Rikardo je uzeo loptu da izvede najstrožu kaznu.

Partizan, Santa Klara, penal

22. minut - Tempo igre drastično je opao nakon nekoliko promašaja Partizana na startu meča.

15. minut - Prvi šut Partizana pored gola. Posle centaršuta sa leve strane grudima je Rikardo loptu dobacio do Markovića koji je sa visine penala probao iz prve levom novog, ali lopta prolazi tik pored desne stative gola gostiju.

12. minut - Crno-beli napadaju od prvog minuta, kontrolišu igru, ali mreže još uvek miruju z Humskoj.

Parola na južnoj tribini privukla je pažnju svih gledalaca.

Grobari, Partizan, južna tribina, stadion

3. minut - Partizan je postigao gol, tačnije Nemanja Jović, ali gol je poništen zbog ofsajda. Suma je proša do penala, probao šut koji je odbranio golman Portugalaca, ali lopta je odbila do Jovića koji je pogodio mrežu, ali sudija je pokazao na ofsajd ipak.

1. minut - Utakmica je počela.

Pre početka utakmice izvan stadiona ispaljen je vatromet. Pravi spektakl u Humskoj.

Grobari, Partizan, vatromet

Sastavi:

Partizan: Popović - Miljković, Obradović, Vujačić, Saničanin - Zdjelar, Jojić - Suma, Marković, Jović - Rikardo Gomes.

Partizan

Santa Klara:

Santa Klara

Crno-beli u grotlu Humske (21.00) svim snagama napadaju portugalsku ekipu, pokušaće da nadoknade gol minusa iz prvog meča

Biti ili ne biti za fudbalere Partizana! "Parni valjak" večeras pred svojim navijačima na stadionu u Humskoj (21.00) igra verovatno najvažniji meč u sezoni.

Na revanš dolazi portugalska Santa Klara, a u prvoj utakmici Partizan je izgubio sa 2:1, pa sada juri gol minusa. Ulog je veliki, plasman u grupnu fazu Lige konferencije, a s obzirom na to da je ukinuto pravilo gola u gostima, domaćinima će biti potrebna pobeda od bar dva gola razlike da bi prošli dalje ili će svoju šansu tražiti kroz produžetke.

- Svi dobro znamo koliko nam znači ova utakmica. Ući ćemo maksimalno motivisani, spremni smo 100 odsto da uz pomoć naših navijača napravimo prevagu, ostvarimo pobedu i plasiramo se u Evropu - izjavio je trener Aleksandar Stanojević, a o atmosferi na stadionu je dodao:

- Dobro, igrali su oni na velikim stadionima, tako da znaju otprilike. Ipak, ovo je specifično stanje, mi smo emotivna nacija. Navijači nas bodre sa posebnom emocijom. Osetiće oni, a osetićemo mi sigurno.

Partizan će, prema rečima šefa struke Stanojevića, moći da računa na Zdjelara i Pantića, dok će zbog žutih kartona odsutan biti Slobodan Urošević.

Loša tradicija "parnog valjka"

Za 20 godina Partizan je samo dva puta uspeo da na domaćem terenu dočeka evropsku jesen. To je bilo 2008. protiv rumunskog Temišvara i norveškog Tromsea. A čak je pet puta gubio kao domaćin u poslednjim kolima za plasman u neko od evropskih takmičenja. Loša serija je krenula 1999. godine porazom od Spartaka iz Moskve (2:0 u Moskvi, 3:1 u Beogradu), šokantan poraz na penale od Artmedije 2005. za plasman u LŠ, pa poraz od Makabi Petah Tikve za plasman u UEFA kup. Zatim 2012. poraz od irskog Šamroka i konačno 2015. godine ka Ligi šampiona se isprečio BATE Borisov.