KVALIFIKACIJE ZA SP U KATARU: Ubedljive pobede Španije, Nemačke, Belgije i Poljske, remi Italije! VIDEO

SPEKTAKULARANO

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je večeras u Badahosu Gruziju sa 4:0, u Grupi B u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022. godine.

Španija je povela u 14. minutu golom Hosea Gaje, a prednost je udvostručio Karlos Soler u 25. minutu. Posle upotrebe VAR tehnologije zbog ofsajda je poništen gol koji je postigao Gaja, a treći pogodak postigao je Feran Tores u 41. minutu.

Konačan rezultat postavio je Pablo Sarabija, u 63. minutu. Njegov drugi pogodak u četvrtom minutu nadoknade vremena poništen je zbog ofsajda, posle VAR intervencije.

U drugoj utakmici u toj grupi Kosovo i Grčka odigrali su u Prištini nerešeno 1:1.

Španija je prva na tabeli sa 10 bodova, Kosovo zauzima treće mesto na tabeli sa četiri boda, Grčka je četvrta sa tri boda, a Gruzija je na poslednjem petom mestu sa jednim bodom.

U Grupi J, Nemačka je u Štutgartu pobedila Jermeniju sa 6:0.

Dvostruki strelac bio je Serž Gnabri, golovima u šestom i 15. minutu, a strelci su bili još Marko Rojs u 35, Timo Verner u 45, Jonas Hofman u 52. i Karim Adejemi u prvom minutu nadoknade vremena.

U drugoj utakmici u toj grupi Rumunija je u Bukureštu pobedila Lihtenštajn sa 2:0.

Nemačka je prva na tabeli sa 12 bodova, a Jermenija je druga sa 10. Bod manje na trećem mestu ima Rumunija, a Lihtenštajn je poslednji bez bodova.

Fudbaleri Belgije pobedili su u Briselu Češku sa 3:0, u Grupi E.

Golove su postigli Romelu Lukaku u osmom minutu, Eden Azar u 41. i Aleksis Salemakers u 65. minutu.

Belgija na prvom mestu ima 13 bodova, a Češka je druga sa sedam.

Reprezentacija Poljske pobedila je kao gost San Marino sa 7:1, u Grupi I.

Tri gola postigao je Adam Buksa u 67. minutu, kao i u drugom i četvrtom minutu nadoknade vremena. Dva gola postigao je Robert Levandovski, u petom i 21. minutu, a pogotke su postigli još Karolj Sviderski u 16. i Karolj Lineti u 44. minutu.

Poljska se popela na drugo mesto na tabeli sa 10 bodova i ima pet manje od prvoplasirane Engleske. San Marino je pretrpeo svih pet poraza i poslednji je na tabeli.

Evropski šampion Italija odigrala je nerešeno 0:0 u Bazelu protiv Švajcarske.

Najbolju priliku na utakmici Italija je imala u 53. minutu, ali je domaći golman odbranio jedanaesterac Žoržinju.

Na tabeli Grupe C Italija je prva sa 11 bodova, a Švajcarska na drugom mestu ima četiri manje.