ORLOVI STALI NA KORAK OD SENZACIJE: Futsaleri Srbije posle produžetaka poraženi od Portugala! VIDEO

sp u litvaniji

Futsal reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrtfinale Svetskog prvenstva pošto je večeras u Kaunasu poražena posle produžetaka od selekcije Portugala sa 3:4 (2:2).

Selekcija Portugala je povela u prvom poluvremenu golom Rikardinja u 14. minutu, a minut kasnije rezultat je povećao Andre Koeljo.

Srbija je do izjednačenja došla u nastavku meča, kada je dvostruki strelac u 23. i 28. minutu bio Jovan Lazarević.

Pobedu Portugalu u produžetku doneo je Pani sa dva gola (43. minut), u razmaku od 20 sekundi, dok je 40 sekundi pre kraja rezultat smanjio Stefan Rakić.

Aktuelni evropski prvaci će u četvrtfinalu 27. septembra igrati protiv Španije, koja je danas savladala Češku sa 5:2.

Reprezentaciji Srbije ovo je bilo drugo učešće na Svetskom prvenstvu, nakon što je 2012. godine eliminisana od Argentine u osmini finala.

Svetsko prvenstvo u Litvaniji završava se 3. oktobra.

Tok meča:

Produžeci:

Kraj!

49. minut - GOOOOOOOL - Pogodio je Stefan Rakić.

48. minut - CRVENI KARTON za Aksentijevića zbog svađe sa sudijom koji nije dosudio penal za našu reprezentaciju.

46. minut - Počeo je drugi produžetak.

45. minut - Zavšren je prvi produžetak.

44. minut - GOOOOOL - Erik postiže drugi gol u produžetku za Portugalce.

43. minut - GOOOOOL - Pani postiže gol pored Petrova i Portugalci ponovo vode.

41. minut - Počeo je prvi produžetak.

Drugo poluvreme:

40. minut - Završen je regularni deo meča, idemo u produžetke.

38. minut - Odličan šut Panija, ali još bolja odbrana Aksentijevića. Igra je dosta ofanzivno u finišu meča!

38. minut - Rajičević je imao sjajnu šansu, bio je Bebe na parketu, ali Rajičević je iz voleja promašio ceo gol.

37. minut - Dve maestralne odbrane Aksentijevića koji čuva naš gol i reprezentaciju na SP!

36. minut - Probao je Rakić, osetili su naši futsaleri da mogu i pokušavaju na sve načine da postignu gol.

35. minut - Imao je Petrov jedan na jedan, probao kroz noge Portugalcu, ali siguran je bio golman Bebe.

34. minut - Nova prilika za Lazarevića, ponovo je probao iz daljine, ali lopta ide pored gola Bebea.

33. minut - Odlične odbrane Aksentijevića koji čuva našu reprzentaciju na SP. Ređaju se opasni napadi Portugalaca u finišu meča.

28. minut - GOOOOOOOOL - Jovan Lazarev pogađa ponovo za Srbiju, ali sada posle prekida! Ludnica u Kaunasu.

27. minut - Ponovo odlična prilika za Tomića, ali u poslednji čas reaguje odbrana Portugalaca i sprečava čist pogodak.

25. minut - Oprobao je šut Kocić, ali odlična odbrana Bebea.

24. minut - Probao je sada šut Petrov, ali odlična odbrana Bebea!

23. minut - GOOOOOOOOL - Bomba Jovana Lazarevića pod prečku levom nogom! Srbija se vraća!

21. minut - STATIVA! Jovan Lazarević je pogodio okvor gola sjajnim šutem desnom nogom.

21. minut - Počeo je drugi deo igre.

Prvo poluvreme:

20. minut - Zavšreno je prvo poluvreme u Litvaniji.

18. minut - Naši futsaleri napadaju, ređaju šanse, ali mreža Portugalaca miruje.

15. minut - GOOOOOOL - Novi gol Portugalaca posle sjajne akcije i timskog rada. Strelac je bio Andre Kueljo.

14. minut - GOOOOOOL - Neverovatan pogodak Rikardinja posle kontre Portugalaca.

12. minut - Bomba Radovanovića posle sjajnog pasa Kocića, ali lopta ide pored gola Portugalaca.

7. minut - Najbolja šansa na meču. Imao je priliku Pani, ali pogodio je samo spoljni deo mreže. U nastavku šut je probao Aleksić, ali dosta je to bio slab za kvalitetnog golmana Portugala.

4. minut - Prvu priliku za Srbiju imao je Gale Tomić, ali Bebe je odlično odbranio.

2. minut - Portugalci imaju inicijativu od početka meča, prvu priliku imao je RIkardinjo posle naše greške, ali lopta ide pored našeg gola.

1. minut - Meč je počeo.

Za aktuelnog prvaka Evropa igra ikona ovog sporta čuveni Rikardinjo koji tek se oporavio od teškog preloma noge, ali je i takav glavni adut rivala "orlova" koje sa klupe predvodi selektor Dejan Majes.

"Posle tri iskušenja u grupnoj fazi i dva poraza od Irana i Argentine, ubedljivo smo savladali SAD i zasluženo se našli u osmini finala. Imamo izuzetno teškog rivala kojeg želimo da iznenadimo. Portugalci su aktuelni prvaci Evrope iz Slovenije od 2019. godine, ali je na ovom Svetskom prvenstvu jasno da sve može na terenu da se promeni samo u jednom minutu" kaže Miodrag Aksentijević, golman Srbije, koji veoma dobro i dugo poznaje i Rikardinja.

Statistika je apsolutno na strani Portugalaca. U dosadašnjih sedam međusobnih susreta imaju isto toliko pobeda nad Srbijom, a svi osim one prve iz 2010 godine od 5:1 su bile vrlo tesne.

Možda je u večeras trenutak da Rikardinjo i Portugalci konačno padnu.

Ukoliko se to dogodi "orlovi" bi išli na pobednika meča Španija - Češka.