TADIĆEV AJAKS GAZI KA PROLEĆU: Kapiten Srbije sjajan u pobedi "kopljanika", Inter se okliznuo u Ukrajini! VIDEO

2. kolo

U prvim utakmicama 2.kola Lige šampiona Ajaks je na svom terenu savladao Bešiktaš sa 2:0, dok su u Kijevu Šahtjor i Inter remizirali bez golova.

.Ajaks je poveo golom Stevena Berhojsa u 17. minutu. Srpski reprezentativac Dušan Tadić je napravio odličan solo prodor po levoj strani, ušao u šesnaesterac i asistirao Berhojsu koji je sa sedam metara poslao loptu u mrežu.

Strelac drugog gola za Ajaks bio je Sebastijan Ale u 43. minutu. On se odlično snašao na petercu posle centaršuta Berhojsa sa desne strane. Ale je ovim golom ušao u istoriju kao jedini fudbaler koji je na svoja prva dva meča u Ligi šampiona postigao pet ili više golova.

Ajaks je zabeležio dve pobede, dok je Bešiktaš upisao dva poraza.

U narednom kolu, Ajaks će dočekati Borusiju Dortmund, dok će Bešiktaš ugostiti Sporting.

U istom terminu, u okviru Grupe D, Šahtjor i Inter odigrali su nerešeno 0:0.

Oba tima su zabeležila po jedan remi i poraz.

U narednom kolu, Šahtjor će dočekati Real Madrid, dok će Inter ugostiti Šerif.

Liga šampiona

KRAJ MEČEVA:

Drugo poluvreme:

90. minut - Završene su utakmice u Amsterdamu i Kijevu.

64. minut - Nema promena rezultata, Inter napada u Ukrajini.

46. minut - Nastavljeni su mečevi u Amsterdamu i Kijevu

Prvo poluvreme:

43. minut - Ajaks je duplirao prednost, Sebastijan Aler je strelac

39. minut - Veliku šansu propustio je kapiten Srbije Dušan Tadić, nakon sjajne akcije Ajaksa nije najbolje primio loptu na pet metara od gola lopta je otišla pored gola

17. minut - Ajaks je poveo golom Stivena Berghusa, asistent je bio ko drugi nego srpski as Dušan Tadić.

- Ekipa Šahtjora i dalje ne igra evropske mečeve u Donjecku, već italijanski tim čeka u glavnom gradu Ukrajine

- Počele su utakmice u Amsterdamu i Kijevu.

ŠAHTJOR - INTER

U Amsterdamu Dušan Tadić sa Ajaksom čeka Bešiktaš na "Johan Krojf" areni, dok Inter Aleksandra Kolarova gostuje Šahtjoru u prestonici Ukrajine.

Tadićev Ajaks i Inter Kolarova nalaze se u različitim pozicijama.

"Kopljanici" imaju priliku da overe blistav trijumf nad Sportingom (5:1) i naprave veliki korak ka nokaut fazi iz C grupe, u kojoj je još Borusija iz Dortmunda.

Sa druge strane Inter mora da se "vadi" u Kijevu posle kasnog poraza od Real Madrida (0:1), dok su "rudari" iznenađujuće izgubili od zvezdinog dželata Šerifa (2:0) i takođe su u problemu.

Tadić sa kapitenskom trakom predvodi Ajaks, dok je Kolarov na klupi" nerazura".