MEGASENZACIJA U MADRIDU: Šerif "ubio" kralja! Mesi PRVENCEM uništio Gvardiolu i Mančester siti! VIDEO

U večernjen terminu odigrano je još šest mečeva Lige šampiona u grupama A, B,C i D.

MILAN - ATLETIKO 1:2

PORTO - LIVERPUL 1:5

DORTMUND - SPORTING 1:0

REAL - ŠERIF 1:2

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su večeras na svom terenu ekipu Mančester sitija sa 2:0, u meču drugog kola Grupe A Lige šampiona.Francuski tim je poveo golom Idrise Geja u osmom minutu, a najbolju priliku da izjednače gosti su imali u 26. minutu, kada je Rahim Sterling glavom iz peterca pogodio prečku, a u nastavku akcije prečku je pogodio i Bernardo Silva.

Konačan rezultat na meču postavo je svojim prvim golom za PSŽ Lionel Mesi u 74. minutu, udarcem sa ivice šesnaesterca.

U istoj grupi Briž je na gostovanju pobedio Lajpcig sa 2:1.

Domaći tim je poveo preko Kristofera Nkunkua u petom minutu, dok je belgijski tim do pobede došao golovima Hansa Vanakena u 22. i Matsa Ritsa u 41. minutu.

Na tabeli Grupe A vode PSŽ i Briž sa po četiri boda, Siti je treći sa tri boda, dok je Lajpcig na poslednjem mestu bez bodova.

Atletiko Madrid je na gostovanju pobedio Milan sa 2:1, u okviru Grupe B.

Rafael Leao je u 20. minutu doveo domaći tim u vodjstvo, a italijanski tim je devet minuta kasnije zbog drugog žutog kartona Franka Kesija ostao sa igračem manje.

Gosti su do preokreta došli golovima Antoana Grizmana u 84. minutu, i Luisa Suaresa iz penala u sedmom minutu nadoknade.

Liverpul je u okviru te grupe na gostovanju savladao Porto sa 5:1.

Gosti su poveli golom Mohameda Salaha u 18. minutu, a do poluvremena u strelce se upisao i Sadio Mane (45. minut).

Salah je svoj drugi gol postigao u 60. minutu, a jedini gol za Porto postigao je Mehdi Taremi u 75. minutu.

Do kraja meča dva gola upisao je i Roberto Firmino, u 77. i 81. minutu.

Liverpul je vodeći u Grupi B sa šest bodova, Atletiko Madrid je drugi sa četiri boda, Porto je na trećem mestu sa bodom, dok Milan nije upisao nijedan bod.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras na svom terenu Sporting sa 1:0, u drugom kolu Grupe C Lige šampiona.Borusija je do vodjstva stigla golom Donijela Malena u 37. minutu. On je primio loptu u šesnaestercu, izbio sam isperd golmana i pogodio donji levi ugao gola Sportinga.

Ranije danas, u istoj grupi, Ajaks je kao domaćin pobedio Bešiktaš sa 2:0, golovima Stevena Berhojsa u 17. i Sebatijana Alea u 43. minutu.

Nakon dva kola, Ajaks i Borusija imaju po dve pobede, dok su Bešikataš i Sporting zabeležili po dva poraza.

U narednom kolu, Borusija će gostovat Ajaksu, dok će Bešiktaš dočekati Sporting.

Najveća senzacija sezzone dogodila se u Madridu.

Fudbaleri Šerifa pobedili su u gostima Real Madrid sa 2:1, u drugom kolu Grupe D Lige šampiona.Šerif je poveo golom Jasura Jahšibojeva u 25. minutu. On je odlično reagovao na centaršut Kristijana sa leve strane, i glavom sa pet metara savladao golmana Reala Kurtou.

Real je do izjednačenja stigao u 65. minutu golom Karima Benzmeme iz penala. Oboren je bio Vinisijus Žunior a sudija Lorens Viser je nakon konsultovanja VAR-a pokazao na "belu tačku". Benzema je realizovao penal preciznim šutem u levu stranu gola Šerifa.

Pobedu Šerifu doneo je Sebastijan Til u 90. minutu, preciznim udarcem u leve rašlje gola Reala.

Ranije danas, u istoj grupi, Šahtjor i Inter su odigrali nerešeno 0:0.

Posle dva kola, Šerif je prvi sa dve pobede, Real je drugi sa pobedom i porazom, dok su Inter i Šahtjor na deobi poslednjeg mesta sa po jednim remijem i porazom.

U narednom kolu, Šerif će gostovati Interu, dok će Real gostovati Šahtjoru.

1 / 14 Foto: Profimedia

Drugo poluvreme:

90. minut - Penal za Atletiko u Madridu, Suarez donosi pobedu gostima sa kreča u 7. minutu nadoknade vremena

90. minut - Gol u Madridu , Šerif vodi, neverovatno , fantastičan gol Tila

85. minut - Izjednačenje u Milanu, Atletiko izjednačio sa igračem više, Grizman.

83. minut - Petarda Liverpula u Portu, opet Firmino

78. minut - Liverpul postiže četvrti gol, Firmino je strelac

75. minut - Porto je smanjio na 3:1, Taremi strelac

74. minut - MESI postiže svoj prvi gol za PSŽ i to baš protiv Pepa Gvardiole , domaćin pred pobedom 2:0

65. minut - U igri je Luka Jović

64. minut - Benzema sa penala postiže pogodak, Real je izjednačio

60. minut - Salah potrvđuje pobedu Liverpula, ubedljivih 3:0 za "redse"

46. minut - Utakmice su nastavljene

Liga šampiona

Prvo poluvreme:

44. minut - Liverpul je duplirao prednost u Portu, strelac je Mane nakon konfuzne reakcije odbrane domaćina

41. minut - Preokret u Lajpcigu, Briž vodi protiv domaćina, strelac Ric

37. minut - Pogodak u Dortmundu, Borusija vodi, Malen je strelac.

30. minut - Neverovatna neopreznost igrača Milana Kesija, bespotreban start na sredini terena i drugi žuti karton. Milan ostaje sa igračem manje

26. minut - Promašaj igrača Mančester Sitija za rubriku verovali ili ne.

25. minut - Neverovatni Šerif vodi u Madridu, Jakšibajev postiže gol

24. minut - Izjednačenje u Lajpcigu Hans Vanaken, postiže gol za Briž

20. minut - Pogodak u Milanu, Roberto Leao dovodi "rosonere" u vođstvo.

18. minut - Liverpul vodi u Portu, Salah je strelac.

8. minut - GOL u Parizu, Idrisa Gej dovodi PSŽ u vođstvo, sjajan start domaćina u velikom derbiju.

7. minut - Prvi gol je pao u Lajpcigu , strelac je Nkunku

1. minut - Utakmice su počele

20:29 - Borusija bez Halanda protiv Sportinga

BORUSIJA DORTMUND: Kobel - Mejner, Humels, Akanji, Gereiro - Belingem, Vicel, Dahud - Azar, Rojs, Malen.

SPORTING: Adan - Luis Neto, Kejts, Fedal - Pedro Poro, Žoao Palinja, Mateus Nunjes, Mateus Rejs - Sarabija, Paulinjo, Tijago Tomas.

20:26 - Sastavi za meč u Lajpcigu

LAJPCIG: Gulači - Klosterman, Orban, Simakan - Lajmer, Kampl, Mukijele, Šobošlai - Nkunku, Poulsen, Forsberg.

BRIŽ: Minjole - Klinton Mata, Balanta, Hendri, Nsoki, Sobol - Sova, Rits, Vanaken, Lang - De Ketelare.

20:22 - Ovo su sastavi za meč u Milanu

MILAN: Manjan - Kalabrija, Romanjoli, Tomori, Ernandez - Selemejkers, Benaser, Kejsi - Dijaz, Rebić, Leao.

ATLETIKO: Oblak - Tripije, Himenez, Felipe, Hermoso - Ljorente, Koke, Kondogbia, Karasko - Korea, Suarez.

20:14 - Poznati sastavi za meč u Madridu, Jović na klupi

REAL: Curtoa - Načo, Militao, Alaba, Gutijerez - Kamavinga, Kazemiro, Valverde - Azar, Benzema, Vinisijus.

ŠERIF: Atanasiadis - Kostanca, Arboleda, Dulanto, Kristjiano - Til, Ado - Traore, Kolovos, Kastaneda - Jakšiboev.

19:58 - Poznati su sastavi za meč u Portu

PORTO: Diogo Kosta; Korona, Pepe, Markano, Zaidu; Serđo Oliveira, Uribe, Otavio, Luis Dijaz; Taremi, Toni Martinez.

LIVERPUL: Alison; Milner, Matip, Van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinjo, Džons; Salah, Žota, Mane.

19:50 - Poznati sastavi za meč u Parizu

Centralni događaj večeri je sudar milijardera u Parizu. Poznati su sastavi za duel Pari Sen Žermena i Mančester sitija, a trener domaćih Maurisio Poketino kreće sa udarnom trojkom u napadu Mbape-Nejmar-Mesi.

PSŽ: Donaruma - Hakimi, Markinjos, Kimpembe, Tavares Mendes - Herera, Gaje, Verati - Mesi, Mbape, Nejmar.

MANČESTER SITI: Ederson - Voker, Ruben Dijas, Laporte, Žoao Kanselo - Bernardo Silva, Rodri, De Brujne - Marez, Griliš, Sterling.

U večernjem terminu na programu je još šest mečeva Lige šampiona u grupama A, B,C i D.

Leo Mesi

U grupi A u pravom spektaklu PSŽ dočekuje Mančester siti.

Ovaj meč je repriza polufinala prošle sezone, kada su građani bili bolji i slavili u oba meča ( 2:1 i 2:0)

Posebnu draž meču daje sudar Leo Mesija i Pepe Gvardiole trenera i igrača koji su obeležili čuvenu generaciju Barselone koja je osvojila sve što se osvojiti moglo.

U drugom meču sastaju se Lajpcig i Klub Briž.

U 1. kolu Briž je iznenadio moćni PSŽ i odigrao 1:1, dok je Siti u pravoj goleadi savladao Lajpcig sa 6:3.

Liverpul, Liga šampiona

U Grupi B, derbi je u Milanu gde " rosoneri" dočekuju Atletiko, a Liverpul gostuje u Portu.

U 1. kolu Liverpul je savladao Milan sa 3:2, dok je Porto odoleo u Madridu 0:0

Dušan Tadić

U grupi C , Borusija u Dortmundu dočekuje Sporting

Ajaks je u meču popodnevnog programa lako savladao Bešiktaš rezultatom 2:0 i sa maksimalnih šest bodova na čelu je grupe.

Bešiktaš je na začelju sa dva poraza

U 1. kolu dve pobede gostiju, Ajaks je demolirao Sporting u Lisabonu sa 5:1, a Dormund trijumfovao u Turskoj sa 2:1

Real Madrid, Real, Primera, La liga

U grupi D Real Madrid je veliki favorit protiv moldavskog Šerifa, pravog hita u Evropi ove sezone.

Moldavci su najpre izbacili Crvenu zvezdu iz kvalifikacija, potom i zagrebački Dinamo, a 1. kolu šokirali Šahtjor na svom terenu i ostvarili istorijsku pobedu u elitnom takmičenju (2:0)

Real je u 1. kolu savladao Inter na gostovanju rezultatom 1:0.

Inter ni u drugom kolu nije upisao trijumf, odigrao je bez golova na gostovanju Šahtjoru.

Obe ekipe imaju samo po bod posle dva odigrana kola.