NAPADAČ ČELSIJA JE SVETSKI REKORDER! VAR mu poništio 16 gol u sezoni VIDEO

MALER

Fudbaleri Čelsija savladali su Sautempton 3:1 u sedmom kolu engleske Premijer lige.

Meč je posebno zanimljiv jer je nemačkom napadaču Timu Verneru poništen šenaesti gol od početka sezone. Da, dobro ste pročitali.

Timo Verner je matirao suparničkog golmana četiri minuta pre poluvremena, Počeo je da slavi, jer niti je napravio prekršaj, niti se nalazio u nedozvoljenoj poziciji, ali arbitar Martin Etikinson je poručio da će se ipak sačekati sa promenom rezultata. Njegov saradnik, Majk Din, doneo je odluku da se pogodak poništava, jer je 18 sekundi pre nego što se mreža zatresla, na drugoj strani terena Vernerov saigrač Sezar Aspilikueta napravio prekršaj.

Tako je 16. put u ove dve sezone Verner doživeo da mu se pogodak ne važi, po čemu je apsolutni svetski rekorder.

Potom je usledilo izjednačenje Vord-Proues je realizovao penal u 60. minutu,

Verner je nedugo zatim postigao gol u 84. minutu, prvi u ovom izdanju Premijer lige, a konačnih 3:1 za Čelsi postavio je Ben Čilvel u 89.