LIGA EVROPE: Sigurne pobede Vest Hema, Napolija i Ajntrahta, preokret Liona u Pragu

evropa

Fudbaleri Vest Hema pobedili su večeras na svom terenu Genk sa 3:0, u trećem kolu Grupe H Lige Evropa.

Strelci za Vest Hem bili su Kreg Douson u prvom minutu nadoknade poluvremena, Isa Diop u 57. i Džerod Boven u 59. minutu.

Ranije danas u istoj grupi, Rapid je pobedio Dinamo sa 2:1.

Vest Hem je prvi sa devet bodova, dok su sve tri preostale ekipe osvojile po tri poena.

Napoli je kao domaćin pobedio Legiju sa 3:0, u okviru Grupe C. Golove za Napoli postigli su Lorenco Insinje u 76, Viktor Osimhen u 80. i Mateo Politano u 95. minutu.

U istoj grupi Lester je ranije danas pobedio Spartak sa 4:3.

Legija je prva sa šest bodova, Napoli i Lester imaju po četiri, a Spartak tri.

U Grupi E, Galatasaraj je u gostima pobedio Lokomotivu iz Moskve sa 1:0, a strelac pobedonosnog gola bio je Kerem Akturkoglu u 82. minutu.

Lacio i Olimpik Marsej su u istoj grupi odigrali nerešeno 0:0.

Galatasaraj je prvi sa sedam bodova, drugi je Lacio sa četiri, treći Marsej sa tri, dok je Lokomotiva poslednja sa jednim bodom.

U Grupi D, Ajntraht je na svom terenu pobedio Olimpijakos sa 3:1.

Strelci za Ajntraht bili su Rafael Bore iz penala u 26, Almami Ture u trećem minutu nadoknade poluvremena i Daiči Kamada u 59. minut. Gol za Olimpijakos postigao je Jusef El Arabi iz penala u 30. minutu.

Ranije danas Fenerbahče i Antverpen su odigrali nerešeno 2:2.

Ajntraht je prvi sa sedam, Olimpijakos drugi sa šest, Fenerbahče treći sa dva, dok je Antverpen osvojio jedan bod.

U utakmicama Grupe A, fudbaleri Rendžersa pobedili su na svom terenu Brondbi sa 2:0, golovima Leona Baloguna i Kemara Rufea, dok je Lion u gostima bio bolji od Sparte iz Praga sa 4:3 iako je gubio sa 2:0.

Sparta je povela golovima Lukaša Haraslina u četvrtom i 19. minutu, ali je Lion preokrenuo rezultat.

Prvo je Toko Ekambi u 42. minutu smanjio na 2:1, a potpuni preokret Usem Auar u 53, Lukas Paketa u 68. i Toko u 88. minutu. Konačan rezultat postavio je Ladislav Krejči u 96. minutu.

Lion je prvi na tabeli sa maksimalnih devet bodova, Sparta je druga sa četiri, Rendžer ima tri, dok je Brondbi poslednji sa jednim bodom.

Fudbaleri Monaka pobedili su u gostima PSV sa 2:1, u trećem kolu Grupe B. Majron Boadu je doveo Monako u vodjstvo u 20. minutu, izjednačio je Kodi Gakpo u 59, a pobedu gostujućem timu doneo je Sofian Diop u 89. minutu.

U drugom meču te grupe, fudbaleri Real Sosijedada su pobedili u gostima ekipu Šturma sa 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Aleksander Isak u 69. minutu.

Monako je prvi na tabeli sa sedam bodova, Sosijedad ima dva boda manje, PSV je sakupio četiri, dok je Šturm bez bodova.