GRAĐANI SILNI: Pobeda Mančester Sitija za drugo mesto na tabeli! VIDEO

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na gostujućem terenu Brajton sa 4:1, u utakmici devetog kola Premijer lige.

Aktuelni šampion poveo je u 13. minutu pogotkom Ilkaja Gundogana, a zatim je dvostruki strelac bio Fil Foden, koji je golove postigao u 28. i 31. minutu.

Aleksis Mekalister postigao je gol za Brajton u 80. minutu iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Rijad Mahrez u petom minutu nadoknade vremena, posle asistencije Fodena.

Siti ima šest pobeda i 20 bodova na drugom mestu na tabeli, dva manje od vodećeg Čelsija i dva više od trećeplasiranog Liverpula, koji ima utakmicu manje.

Brajton, koji je u poslednje četiri utakmice bez pobede, zauzima četvrto mesto na tabeli sa 15 bodova.