SENZACIJA U SURDULICI: Radnik naneo Zvezdi prvi poraz u sezoni! Crveno-beli sada zaostaju za večitim rivalom čak pet bodova

Superliga

Fudbaleri Radnika pobedili su večeras u Surdulici Crvenu zvezdu sa 2:1, u zaostaloj utakmici petog kola Super lige Srbije i naneli joj prvi poraz u šampionatu.

Radnik je poveo u 13. minutu golom Miloša Spasića, a prednost je udvostručio Viktor Lukić u 53. minutu.

Jedini gol za Zvezdu postigao je El Fardu Ben u 57. minutu.

Zvezda je posle toga napadala, pokušavali su Mirko Ivanić i Rišario Živković, koji je pogodio i prečku u 85. minutu, ali nisu uspeli da savladaju dobrog golmana domaćih Stefana Randjelovića.

Zvezda je pretrpela prvi poraz u ligi i na drugom mestu na tabeli ima 32 boda, pet manje od vodećeg Partizana. Crno-beli su jedina neporažena ekipa u Super ligi ove sezone.

Radnik je prekinuo niz od tri poraza i posle treće pobede u prvenstvu zauzima 13. mesto na tabeli sa 13 bodova.

Tok meča:

Kraj meča!

90+5. minut - Fantastičan udarac Dragovića sa nešto manje od 20 metara, ali još bolja odbrana Ranđelovića koji je ovaj meč odigra nestvarno.

90+1. minut - Golman Radnika Stefan Ranđelović dobija žuti karton zbog odugovlačenja.

90. minut - Utakmica je produžena za sedam minuta.

85 minut - PREČKA! Ivanić je ubacio loptu u peterac, a glavom pokušao Živković, samo u prečku!

83. minut - Ređaju se šanse za goste, ali domaćin odoleva.

79. minut - Milovan Petrović menja Nikolu Bogdanovskog. Domaćin uvodi defanzivce kako bi sačuvao rezultat.

77. minut - Marko Lazetić menja El Fardua Bena, poslednja izmena u crveno-belom taboru. Stanković ide na sve.

76. minut - Šutirao je Živković glavom posle centaršuta Kange, ali pravo u Ranđelovića. Ređaju se šanse za crveno-bele.

72. minut - Rišairo Živković menja Marka Gobeljića.

70. minut - Žuti karton za Krstičića koji je oborio Spasića u kontri.

Radnik, Zvezda

68. minut - Gužva u petercu Zvezde posle kornera i nova šansa za Radnik. Posle svega se Borjan uhvatio za ruku, ali srećom nije ništa ozbiljno.

62. minut - Šutirao je Ivanić iz okreta sa nekih sedam metara, ali neprecizno.

61. minut - Pokušao je Sanogo glavom sa nekoliko metara, ali pravo u Ranđelovića.

57. minut - GOOOOOOOOOL - Crveno-beli eskpresno smanjuju zaostatak i ponovo su u igri.Ben je dao gol! Kanga je centrirao iz slobodnog udarca, Pavkov je glavom spustio loptu za Bena, a ovaj je zatresao mrežu.

54. minut - GOOOOOOOOOL - Domaćin je duplirao prednost i Zvezda je na korak od poraza.Viktor Lukić duplira prednost domaćina. Spasić je probio po levoj strani, šutirao, ali je Borjan zaustavio njegov pokušaj. Međutim, na odbijenu loptu je natrčao Lukić i sproveo ju je u mrežu.

49. minut - Centrirao je Gajić sa desne strane, a Milan Pavkov je glavom šutirao. Doduše, vrlo slabo, pa nije bilo opasnosti za Ranđelovića.

46. minut - Žuti karton zbog prekršaja dobija strelac jedinog gola za sada Miloš Spasić.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

45. minut - Završen je prvi deo igre u Surdulici.

42. minut - Degenek faulom sprečava kontru Radnika i dobija žuti karton. Domaćin pokušava kontrama da zapreti crveno-belima.

41. minut - Kanga je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta zakačila Oreščanina i završila je u korneru. Pokušavaju crveno-beli na sve načine, ali lopta neće u gol.

40. minut - Viktor Lukić zbog prigovora dobija javnu opomenu.

33. minut - Pokušao je Kanga sa 20-ak metara, ali je ona prošla pored okvira gola.

27. minut - Uhvatio je Kanga volej posle centaršuta Gobeljića, ali lopta prolazi malo iznad prečke.

23. minut - Šutirao je Dragović posle prekida, ali neprecizno.

20. minut - Zvezda ima posed, ali ne stvara šanse.

13. minut - GOOOOOOL - Domaćin vodi, šok za crveno-bele u Surdulici! Strelac je Miloš Spasić, igrač koji je bio najopasniji od početka meča po crveno-bele.

10. minut - Prbobao je Falko sa distance, ali neprecizno.

7. minut - Probao je Ben iz prekida, ali lopta ide pored gola.

5. minut - Posle kornera je upravo Spasić probao glavom, ali pored gola.

4. minut - Probao je Spasić da ugorzi Borjana, ali je izblokiran, pa Radnik ima samo korner.

3. minut - Felipe Falko je centrirao iz slobodnog udarca, a glavom je šutirao Dragović. Međutim, pravo u golmana Ranđelovića.

1. minut - Počela je utakmica u Surdulici.

Sastavi:

Radnik: Ranđelović, Hodžić, Simonović, Radmanovac, Bogdanovski, Lukić, Oreščanin, Milovanović, Petrović, Stojanović, Spasić.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Degenek, Eraković, Dragović, Sanogo, Kanga, Ivanić, Falko, Ben, Dioni.

Surdulica - Gradski stadion. Sudija: Novak Simović.

Pred izabranicima Dejana Stankovića nalazi se na papiru lak zadatak. Surduličani tradicionalno gube od crveno-belih! Naime, u prethodnih 13 međusobnih mečeva sve pobede osvarila je Zvezda, uz impresivnu gol-razliku 50:5!

Prvak Srbije zaostaje na tabeli pet bodova za Partizanom, pa u slučaju pobede u meču iz 5. kola prilazi na samo "minus dva".

U taboru gostujećeg tima pristaju i na minimalac, samo da dođu do tri boda na jugu Srbije.

- Bio bih zadovoljan sa pobedom od 1:0 - poručio je Dejan Stanković, šef struke Zvezde.