ŠOKANTNO POPODNE U ENGLESKOJ: Građani "POKISLI", Liverpul PROSUO dva gola i dva boda, Čelsi je LIDER! VIDEO

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Čelsija pobedili su u gostima ekipu Njukasla sa 3:0, u utakmici desetog kola Premijer lige.

Čelsi je poveo golovima Rida Džejmsa u 65. i 77. minutu, a pobedu tima sa Stamford Bridža potvrdio je Žoržinjo sa penala u 79. minutu.

Čelsi

Ekipa Čelsija je prva na tabeli sa 25 bodova, odnosno ima tri boda više od Liverpula koji je danas na Enfildu odigrao 2:2 sa Brajtonom.

Liverpul

Džordan Henderson je u četvrtom minutu doveo Liverpul u vođstvo, posle asistencije Mohameda Salaha, a na 2:0 je povisio Sadio Mane u 24. minutu. Istom igraču je deset minuta kasnije poništen gol zbog igranja rukom.

Brajton je u finišu prvog poluvremena, u 41. minutu, smanjio rezultat preko Inoka Mvepua, a izjednačenje i bod gostima doneo je Leonardo Trosar u 65. minutu.

Ekipa Brajtona je vezala i peti meč bez pobede i šesta je na tabeli sa 16 osvojenih bodova.

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su u gostima Mančester siti sa 2:0, golovima Vilfreda Zahe u šestom i Konora Galagera u 88. minutu.

Siti je celo drugo poluvreme igrao sa igračem manje, pošto je Emerik Laport u drugom minutu sudijske nadoknade vremena dobio direktan crveni karton.

Gabrijel Žezus je u 60. minutu pogodio mrežu Kristal Palasa, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Siti je treći na tabeli sa 22 boda, dok je Kristal Palas sada 13. sa deset bodova manje.

Fudbaleri Sautemptona pobedili su u gostima Votford sa 1:0, pogotkom Čea Adamsa u 20. minutu. Sautempton je 14. na tabeli sa 11 bodova, dok je Votford na 16. poziciji sa bodom manje.

Ekipa Barnlija zabeležila je prvu pobedu u šampionatu, pošto je slavila na svom terenu protiv Brentforda sa 3:1.

Golove za pobednički tim postigli su Kris Vud u četvrtom, Metju Luton u 32. i Maksvel Korne u 36. minutu. Strelac jedinog pogotka za goste bio je Saman Godos u 79. minutu.

Barnli je 17. na tabeli Premijer lige sa sedam bodova, dok je Brentford na 12. mestu sa isto toliko bodova.