SRBIJI TREBA POBEDA U LISABONU! Portugal PREŽIVEO Irsku, Pepe napravio ŽESTOKU glupost, ŠANSA za Orlove!

KATAR 2022

Fudbaleri Republike Irske i Portugala odigrali su nerešeno 0:0 u utakmici 9.kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

.Ovaj meč je bio izuzetno važan za reprezentaciju Srbiju zbog kalkulacija uoči poslednjeg kola i gostovanja "Orlova" Portugalcima.

Sada je sve jasno uoči odlučujuće utakmice između Portugala i Srbije u nedelju u Lisabonu.

Portugal

Nakon 9. odigranih kola Portugal i Srbija imaju 17 bodova, ali su Ronaldo i ekipa u prednosti zbog gol razlike.

Portugal je na +12, 16:4, a Srbija na +8 i 16:8 gol razlikom.

Dakle Srbiji u Lisabonu igra samo pobeda za direktan plasman na Mundijal, u suprotnom " Orlovi će morati u baraž.

Portugal

Portugal je poslednjih 10 minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Pepea koji je potpuno nepotrebno dobio dva žuta kartona u kratkom vremenskom intervalu.

To je dobra vest za "Orlove " jer će Portugalci biti lišeni pomoći iskusnog defanzivca u meču odluke u nedelju.

Ekipe nisu napravile mnogo pravih prilika, a najbolju je propustio Kristijano Ronaldo, kada je u 67. minutu glavom bio neprecizan.

U zaostavnom vremenu Ircima je poništen gol zbog faula nad golmanom Patrisiom.