Jovetić sa dva gola doneo pobedu Fiorentini

Počela Serija A

Brkić i Basta igrali za Udineze a Ljajić i Nastasić bili u startnoj postavi tima iz Firence

U prvoj utakmici prvog kola u novoj sezoni italijanske Serije A Fiorentina je u Firenci posle preokreta pobedila Udineze sa 2:1 (0:1). Oba gola za Fiorentinu postigao je crnogorski fudbalski reprezentaitavac Stevan Jovetić, a pobedonosni je postigao u 90. minutu.

Prvi gol u sezoni postigao je Brazilac u dresu Udineze Maikosuel u 28. minutu. Na golu Udinezea stajao je golman reprezentacije Srbije Željko Brkić, dok je Dušan Basta, strelac u meču sa Bragom u kvalifikacijama za plasman u Ligu šampiona, meč posmatrao sa klupe.

Adem Ljajić je bio starter u timu Fiorentine, ali je zamenjen u 66. minutu. Samo minut kasnije Stevan Jovetić je postigao gol za izjednačenje, a u poslednjem minutu meča Jovetić je postigao pobedonosni gol. Mladi reprezentativac Srbije Matija Nastasić je dobro odigrao celu utakmicu u odbrani Fiorentine.

U drugoj utakmici dana šampion Juventus je u Torinu bio bolji od Parme 2:0, a golove su postigli Licstiner u 55 i Pirlo u 57. minutu.