STARA DAMA KONAČNO POBEDILA: Dibala i Morata za trijumf Juventusa protiv Salernitane

SERIJA A

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras u gostima ekipu Salernitane ;sa 2:0, u utakmici 15. kola italijanske Serije A.

Juventus je upisao sedmu pobedu od početka šampionata i sedmi je na tabeli sa 24 boda, odnosno ima 11 manje od Napolija koji svoj meč ove runde takmičenja igra sutra.

Na drugoj strani, Salernitana je poslednja sa samo osam osvojenih bodova.

Juventus je poveo u 21. minutu golom Paula Dibale, na asistenciju Dejana Kuluševskog, a osam minuta kasnije je poništen pogodak Đorđa Kjelinija zbog ofsajda.

Pobedu "stare dame" potvrdio je Alvaro Morata u 70. minutu.

Fudbaleri Juventusa će u narednom kolu italijanskog šampionata dočekati Đenovu, dok će Salernitana gostovati Milanu.

U drugoj utakmici u istom terminu, fudbaleri Verone i Kaljarija su odigrali bez golova. Verona je deseti tim lige sa 20 bodova, dok je Kaljari na pretposlednjem mestu sa devet bodova.