DRAMA BEZ VLAHOVIĆA: Dva promašena penala, crveni karton... Fiorentina jedva izvukla bod!

serija a

Fudbaleri Kaljarija i Fiorentine odigrali su danas nerešeno 1:1, u utakmici 23. kola Serije A.

Fiorentina je utakmicu igrala bez najboljeg strelca lige Dušana Vlahovića koji je dobio pozitivan rezultat testa na koronavirus.

Gosti su imali priliku da povedu u osmom minutu, ali je Kristijano Biragi promašio jedanaesterac.

Kaljari je poveo u 47. minutu golom Žoaa Pedra, a isti igrač je u 68. minutu propustio šansu da udvostruči prednost pošto je i on promašio jedanaesterac.

Bod gostujućoj ekipi obezbedio je Rikardo Skotil pogotkom u 75. minutu. Fjorentina je od 64. minuta igrala sa desetoricom, pošto je Alvaro Odriosola dobio crveni karton.

Ekipa iz Firence je šesta na tabeli sa 36 bodova, a Kaljari se nalazi u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 17 bodova.