PARTIZAN USPEŠAN U PRVOJ PROVERI NA PRIPREMAMA: Jojić i Rikardo doneli pobedu crno-belima protiv Tikveša

Crno-beli na pripremama

Fudbaleri Partizana odigrali su prvu kontrolnu utakmicu na pripremama u Turskoj.

Crno-beli su u letovalištu Belek savladali Tikveš iz Kavadaraca sa 2:1 (2:1).

Golove za Partizan su postigli Miloš Jojić u 29. i Rikardo Gomeš u 36. minutu. Prethodno je Tikveš poveo golom Ivanovskog iz penala u 26. minutu.

Trener Aleksandar Stanojević je u prvom poluvremenu izveo sastav: Lukač - Miletić, Vujačić, Saničanin, Smiljanić - Lutovac, Jojić - Pantić, Holender, Menig - Rikardo.

U drugom poluvremenu su igrali: Lukač - Miljković, Vujačić, Ilić, Urošević - Zdjelar, Natho - Pavlović, Jović, Terzić - Baždar.

Sledeću proveru Partizan ima u subotu protiv turskog Bašaršehira od 15 časova.

Partizan, Tikveš

2. POLUVREME

Partizan je sa mlađim timom ušao u drugo poluvreme, ali nije prestao sa napadima.

Najbolju priliku u uvodnim minutama je propustio Samed Baždar koji je izbio sam ispred golmana Dimevskog, ali nije uspeo da pogodi mrežu Makedonaca.

Baždar je imao priliku i u 64. minutu, ali je prečka sprečila mladog napadača da se upiše u listu strelaca.

PARTIZAN: Lukač - Miljković, Vujačić, Ilić, Urošević - Zdjelar, Natho - Pavlović, Jović, Terzić - Baždar.

1. POLUVREME

Partizan je u uvodnim minutama imao nekoliko prilika, pre svih Menig i Rikardo.

Potpuno neočeviano Tikveš je poveo sa 1:0 sredinom prvog poluvremena. Partizan je od starta meča napadao, a Tikveš je posle jedne kontre dobio penal. Saničanin je igrao rukom, a Ivan Ivanovski najstrožu kaznu pretvorio u gol u 26. minutu.

Nije dugo trajalo vođstvo ekipe iz Kavadaraca. Jojić je izjednačio na 1:1 posle sjajne akcije Meniga po desnoj strani. Igrao se 29. minut.

Partizan je do potpunog preokreta stigao u 36. minutu. Rikadro je sjajno reagovao na dodavanje Danila Pantića i doveo crno-bele u vođstvu sa 2:1.

Fudbaleri Partizana od 14 časova igraju prvu kontrolnu utakmicu na pripremama u Turskoj.

Rival crno-belih u Beleku je Tikveš iz Kavadaraca, a to će biti prva od pet zakazanih provera za jesenjeg šampiona Srbije.

PARTIZAN: Lukač - Miletić, Vujačić, Saničanin, Smiljanić - Lutovac, Jojić - Pantić, Holender, Menig - Rikardo.

TIKVEŠ: Dinovski - Tasev, Petkovski, Rizov, Dončev - Najdovski, Gogov, Todorov, Kostovski - Mišov, Ajas Mert.