ČUDO SE DESILO! BIO JE MRTAV 5 MINUTA, A SADA SE VRATIO FUDBALU: Kristijan Eriksen odigrao prvu utakmicu posle srčanog udara VIDEO

Pobednik!

Danski fudbaler Kristijan Eriksen odigrao je prvu utakmicu nakon osam meseci pauze koliko se oporavljao od srčanog udara, a njegov Brentford slavio je protiv Sautenda rezultatom 3:2 u prijateljskom meču.

Zanimljivo, Eriksen je danas proslavio 30. rođendan.

Eriksen je pre osam meseci doživeo težak srčani udar na utakmici Evropskog prvenstva između Danske i Finske i bio je pet minuta klinički mrtav.

Međutim, odlučio je da po oporavku nastavi karijeru iako mu je ugrađen defibrilator.

Zabranjeno mu je da igra u Italiji s defibrilatorom, ali je prihvatio poziv iz najjače lige sveta i u Premijerligi nastupaće za Brentford.

Eriksen je odigrao sat vremena što je odlično s obizrom na sve što je prošao i činjenicu da osam meseci nije igrao. Za 60 minuta je upisao asistenciju, a imao je i dve prilike za gol.