LIVERPUL UGASIO INTER: Redsi golovima Salaha i Firmina pokorili Meacu, Salcburg na korak od senzacije protiv Bajerna VIDEO

Osmina finala

Više razloga za zadovoljstvo posle prvih utakmica osmine finala Lige šampiona imaju Liverpul i Bajern.

Liverpul je kao gost savladao Inter u Milanu sa 2:0 (0:0), dok su Salcburg i Bajern u Austriji odigrali nerešeno 1:1 (1:0).

Liverpul je do pobede u Milanu stigao u finišu meča golovima Roberta Firmina u 76. minutu i Mohameda Salaha u 83. minutu. Zanimljivo, to su bila jedina dva šuta Liverpula u okvir gola Liverpula.

U Salcburgu je domaći tim umalo priredio prvorazredno iznenađenje. Salcburg je poveo golom Adamua u 21. minutu, a izjednačenje je Bajernu doneo Koman u 90. minutu.

Revanši su za dve nedelje.

U utorak je PSŽ savladao Real sa 1:0, a Mančester siti u gostima Sporting sa 5:0.

Narednog utiorka igraju Čelsi - Lil i Viljareal - Juventus, a u sredu Atletiko Madrid - Mančester junajted i Befika - Ajaks.

TOK UTAKMICA

2. POLUVREME

89. minut - GOOOL! Bajern je krunisao dominaciju i izjednačio u Salcburgu. Strelac je Kingli Koman.

83. minut - GOOOL! Mohamed Salah je udvostručio prednost Liverpula, šutirao je sa penaltika i pogodio mrežu Handanovića.

76. minut - GOOOL! Liverpul vodi u Milanu golom Roberta Firmina. U jeku dominacije Intera gosti su poveli posle kornera. Firmino je potiljkom zahvatio loptu i prevario Handanovića!

76. minut - Velika prilika za Bajern, Gnabri je šutirao, Kon odbranio uz male probleme da primiri loptu.

73. minut - Nova prilika za Inter, posle kornera je glavom šutirao Damfris ali preko gola.

70. minut - Izmena u Interu, Inzagi je uveo Aleksisa Sančesa umesto Lautara Martineza.

63. minut - Opasna kontra Liverpula, Luis Dijaz je šutirao sa ivice peterca, Škrinjijar izbacio loptu u korner.

60. minut - Nova izmena u Liverpulu, Klop je nezadovoljan jer Inter dominira u drugom poluvremenu. Umesto Harvija Eliota u igri je Kejta.

60. minut - Poništen je gol Interu zbog ofsajda, potpuno zasluženo jer je Džeko bio najbliži golu Liverpula.

59. minut - Dvostruka izmena u Liverpulu, ušli su Džordan Henderson i Luis Dijaz, a izašli Fabinjo i Sadio Mane.

55. minut - Džeko je u prilicu, Konate blokira njegov šut.

49. minut - Gnabri se ponovo našao u prilici, ali Kon brani.

47. minut - Prvi opasniji nalet Bajerna u drugom poluvremenu. Koman se izborio za šut, ali lopta nije daleko otišla pored gola.

47. minut - Kombinacija Perišić - Brozović, ovaj drugi šutira ali slabo.

46. minut - Izmena u Liverpulu, Roberto Firmino menja Žotu.

22.00 - Počela su druga poluvremena u Milanu i Salcburgu.

1. POLUVREME

44. minut - Adejemi šutira ka golu Bajerna, Ulrih brani.

41. minut - Kon spasava gol Salcburga posle udarca glavom Komana.

40. minut - Bajern je u napadu imao tri šuta ka golu, Šule i dva puta Gnabri, ali su sva tri šuta blokirana.

40. minut - Prilika za Škrinijara, dobio je lepu loptu od Čalhanoglua, probao između dvojice igrača Liverpula, međutim bio je neprecizan.

37. minut - Diogo Žota je oprobao šut, ali je njegov udarac izblokiran od strane De Vrija.

32. minut - Ponovo Aleksander-Arnold preti Interu. Jedan od najboljih bekova u Evropi je izveo slobodan udarac, ali je zamalo bio neprecizan.

29. minut - Sane je imao priliku da izjednači. Lopta je sa leve strane preletela desno gde se našao Sane, ali je sa desetak metara loše šutirao.

29. minut - Aleksander-Arnold je propustio priliku. Šutirao je popularnu kiflu sa oko 25 metara, ali je lopta pošla pored desne stative Handanovićevog gola.

22. minut - GOOOL! Salcburg je šokirao Bajern! Sjajna kontra Austrijanaca, a Adamu koji je pre samo nekoliko miuta ušao u igru lepo je iskosa sa leve strane pogodio mrežu Bajerna!

16. minut - Prečka u Milanu! Hakan Čalhanoglu je šutirao iskosa sa leve strane sa oko 7-8 metara, a lopta se od prečke odbila u polje. Živahna utakmica u Milanu.

14. minut - Velika prilika za Liverpul, Koate je šutirao preko gola. Koate je posle centaršuta sa leve strane izbio sam ispred gola Intera ali je sa svega 4-5 metara šutirao iznad prečke.

12. minut - Izmena u Salcburgu već u ranoj fazi utakmice. Okafor zbog povrede mora van igre, ušao je Adamu Čikvubuike.

8. minut - Pritisak Salcburga na početku utakmice, Okafor je bio u prilici, posle kornera je šutirao i Kamara, ali na kraju ništa od gužve ispred gola Bajerna.

5. minut - Prva opasna prilika pred golom Liverpula, šutirao je Lautaro Martinez, lopta je fijuknula pored stative.

21.00 - Počele su utakmice u Milanu i Salcburgu.

INTER (3-5-2): Handanović - Škrinjar, De Vrij, Bastoni - Damfris, Vidal, Brozović, Čalhanoglu, Perišić - Martinez, Džeko.

LIVERPUL (4-3-3): Beker - Aleksander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson - Tijago Alkantara, Fabinjo, Eliot - Salah, Diogo Žota, Mane.

SALCBURG (4-4-2): Kon - Kristensen, Sole, Veber, Ulmer - Kamara, Kapaldo, Aronson, Sivald - Okafor, Adejemi.

BAJERN (3-2-4-1): Ulrih - Pavar, Šule, Ernandez - Kimih, Toliso - Gnabri, Miler, Sane, Koman - Levandovski.

Druge večeri osmine finala Lige šampiona gledaćemo utakmice u Milanu i Salcburgu.

Pored duela Pari Sen Žermena i Reala, dvoboj Intera i Liverpula predstavlja derbi ove runde takmičenja.

Inter i Liverpul su bivši šampioni ovog takmičenja i svakako ekipe koje mogu daleko. Domaći tim će biti drastično oslabljen u ovom meču, a Jirgen Klop stiže sa svim raspoloživim snagama.

Bajern je veliki favorit u dvomeču sa Salcburgom, čak i da sav posao odradi u prvom meču u Austriji, ali se nešto ipak pita i domaćin.

U prvim utakmicama ove runde odigranim u utorak PSŽ je savladao Real sa 1:0 na svom terenu, dok je Mančester siti sa 5:0 slavio u Lisabonu protiv Sportinga i praktično odradio sav posao.