ERIKSEN ASISTENT U POBEDI: Brentford bolji od Barnlija u Premijer ligi

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Brentforda pobedili su danas na svom terenu Barnli sa 2:0, u utakmici 29. kola Premijer lige.

Brentford je postigao golove u završnici utakmice, a dvostruki strelac bio je Ajven Touni. Prvi gol postigao je u 85. minutu, a drugi u četvrtom minutu nadoknade vremena iz jedanaesterca.

Gostujuća ekipa utakmicu je završila sa desetoricom, pošto je crveni karton u drugom minutu nadoknade dobio Nejtan Kolins zbog prekršaja na Touniju.

Brentford je ostvario drugu uzastopnu pobedu, ukupno osmu u ligi, posle koje je uvećao šanse za opstanak u Premijer ligi.

Brentford je 15. na tabeli sa 30 bodova, a Barnli je prvi u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 21 bodom, ali i dve utakmice manje od današnjeg protivnika.

Ranije danas Liverpul je na gostujućem terenu pobedio Brajton sa 2:0, a kasnije igraju Mančester junajted - Totenhem.