ZVEZDA STIGLA PARTIZAN: Crveno- beli posle PREOKRETA savladali Metalac i nastavili pobedničku seriju u prvenstvu! VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Metalac na gostovanju u utakmici 27. kola Superlige rezulatom 2:1

.Poveo je Metalac golom Stefana Cvetkovića u 33. minutu, da bi Zvezda do izjednačenja stigla u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Omojiužanfa Ohija.

Pobedu crveno-belima doneo je Milan Pavkov golom u 57. minutu.

Zvezda je osvojila 72 boda i nalazi se na deobi prvog mesta sa Partizanom. Metalac je na pretposlednjoj, 15. poziciji sa 23 poena.

U narednom kolu, Zvezda će dočekati Kolubaru, dok će Metalac gostovati Mladosti.

1 / 10 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

-Utakmica je završena Zvezda je slavila i izjednačila se sa Partizanom na tabeli. Crno- beli su i dalje prvi zbog bolje gol razlike, ali je Zvezda u prednosti zbog boljeg međusobnog skora , koji se gleda na kraju regularnog dela.

90 + 1 minut - Dobar pokušaj Kange, Marković jedva brani.

90. minut- Utakmica je produžena za 3 minuta.

88. minut - Zvezda čuva prednost i vreba priliku iz kontranapada

83. minut - Metalac napada u finišu meča.

79.minut - Umesto Ivanića u igri je Pankov

74. minut - Probao je Katai, ali se spetljao u driblinzima

Crvena zvezda, Metalac

69. minut- Srnić je u igri umesto Ohija

66. minut - Pavkov ponovo trese mrežu domaćina, ali bio je u ofsajdu.

60 minut- Umesto Rodića u igri je Gajić

Zvezda

56. minut - GOL , 1:2, Pavkov, Zvezda vodi, Ivanić je sjajno uposlio Pavkova, koji manirom rasnog strelaca pogađa mrežu Metalca.

56. minut - Katai je dobro prošao po desnoj strani, ali nije zavrnuo loptu kako treba

Zvezda

52. minut - Ohi zamalo neprecizan, šutirao je glavom, posle centaršuta Kange.

49. minut- Kontra Metalca, pokušao je Prestiž

48. minut- Pokušao je Katai, ali pravo u Markovića

- Stanković je reagovao izmenom u poluvremenu, umesto Bena u igri je Pavkov

46. minut - Meč je nastavljen

Prvo poluvreme:

Metalac je bio bolji rival u prvih 15-20, gosti iz Beograda nisu igrali onako kako su od njih navijači navikli. Tek kada su Milanovčani došli do prednosti, Zvezda je zaigrala znatno bolje. Nagrada za to stigla je u poslednjim momentima prvog dela igre kada je Ohi poravnao rezultat. Odličan meč u Gornjem Milanovcu.

Zvezda

45. + 5 minut - Završeno je prvo poluvreme.

45. + 2 minut - GOL 1:1, Ohi pogađa glavom nakon centaršuta Kataija, Zvezda je krunisala veliku inicijativu.

45. minut - Pićini je pogodio prečku, sjajan šut Italijana

44. minut - Ivanić je uposlio Ohija, koji je izblokiran

Sve pršti u Milanovcu, već pet žutih kartona. Tri za Metalac, dva za Zvezdu

39. minut - Katai je pokušao lob udarcem iz deestak metara od gola. Preko prečke.

36. minut - Zvezda je krenula još agresivnije posle gola

32. minut - GOL, 1:0, Metalac vodi. Dragović je izgubio loptu na sredini terena. Domaćin izveo brzu kontru, Prestiž je uposlio Cvetkovića, koji odličnim udarcem matira nemoćnog Borjana.

27. minut - Sjajna akcija Zvezde, šutira Kanga, ali zamalo pored gola

24. minut - Inicijativa Zvezde ređaju se akcije pred golom Metalca

18. minut - Pokušaj Bena iz okreta, nakon centaršuta Rodića

Metalac

- Sjajna atmosfera u Gornjem Milanovcu, oko 3.500 gledalaca je na stadionu

14. minut - Ivanić je promašio veliku šansu Ben je zavrnuo loptu na drugu stativu, natrčao je Mirko Ivanić, šutirao sa svega tri metra, ali je Marković hrabro utrčao u šut i spasao gol. Golman Metalca za sada najistaknutiji pojedinac meča, spasao je već dva gola.

12. minut - Zvezda je počela da pritiska

9. minut - Velika prilika za Zvezdu, nakon kontre, šut Ohija sjajno brani Marković

6. minut - Metalac je bolje ušao u utakmicu, domaćin opasniji.

3. minut - Domaćin je krenuo napadački, nisu se uplašili od Zvezde

1.minut - Utakmica je počela

METALAC: Marković – Vlalukin, Stojić, Milićević, Bačkulja, Antonijević– Krajišnik, Čađenović – Cvetković, Fićović – Prestiž. Trener: Milija Žižić

Klupa: Gordić, Gajić, Pankov, Krstičić, Pavkov, Đurić, Motika, Živković, Stanković, Radulović, Srnić

ZVEZDA ( 4-2-3-1): Borjan - Pićini, Dragović, Eraković, Rodić - Sanogo, Kanga- Ben, Ivanić, Katai - Ohi. Trener: Dejan Stanković

Klupa: Premović, Maslarević, Nikolić, mandić, Đurić, Grbović, Stojanović, Stuparević, Luković

Nakon kiksa Partizana protiv Naprertka, Zvezda ima priliku da se pobedom izjednače sa Partizanom i zbog boljeg međusobnog skora( 1:1, 2:0) preuzmu prvo mesto na tabeli

Trener crveno- belih Dejan Stanković izneo je očekivanja pred predstojeći meč.

"Niko od igrača nije tražio odmor, momci su spremni i dobro izgledaju. Istrošili su se, ali je to sve regulisano. Dobro smo odmorili i dobro smo spremili utakmicu, tako da nema izostanaka na našu sreću. Nema razloga da odmaramo Borjana, spreman je. Bio je malo prehlađen, ali ništa strašno" rekao je Stanković.

FK Crvena zvezda, Crvena zvezda, FK Voždovac, Dejan Stanković

Zvezdin stručni štab je temeljno skautirao tim Metalca, a mladi trener ističe da naš klub ima imperativ pobede u narednom susretu u domaćem šampionatu.

"Uvek je dobro kada iz prve dve šanse postigneš gol, “slomiš” otpor protivnika odmah na početku, ali utakmica traje 90 minuta. Imamo snage da nametnemo naš ritam, izaći ćemo najjače što možemo, da li će to biti u 15, 25 ili 17 minutu, bitno nam je zadržimo odnos koji smo imali u prethodnih par utakmica, taj ritam, i da se “kući” vratimo sa tri boda. Sigurno da je Stuparević najveća pretnja, neko ko ima iskustva, dobar špic, talentovan, kako on tako i ekipa Metalca cela. Borba za opstanak je kod njih, tako su im bodovi veoma važni. Gledaćemo da anuliramo sve njihove dobre strane", objasnio Stanković