KATALONCI PREŽIVELI PAKAO ISTANBULA: Barselona, Atalanta i Braga u četvrtfinalu LE

LIGA EVROPE

Fudbaleri Barselone plasirali su se u četvrtfinale Lige Evropa, nakon što su u revanš meču u gostima pobedili Galatasaraj sa 2:1.

U prvom susretu u Barseloni rezultat je bio nerešen 0:0.

Poveo je Galatasaraj u 28. minutu golom Marsaa, da bi Barselona izjednačila preko Pedrija u 37. minutu.

Pobedu Barseloni doneo je Pjer Emerik Obamejang golom u 49. minutu.

Atalanta

U četvrtfinale se plasirala i Atalanta nakon što je u Leverkuzenu pobedila Bajer sa 1:0.

U prvom meču u Bergamu Atalanta je pobedila sa 3:2.

Strelac pobedonosnog gola za Atalantu bio je Žeremi Boga u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Prolaz dalje obezbedila je i Braga odigravši u gostima protiv Monaka nerešeno 1:1.

Braga je slavila u prvom duelu u Portugalu sa 2:0.

Povela je Braga golom Abela Ruisa u 20. minutu, da bi Monako izjednačio u 90. minutu golom Aksela Disasija.

Žreb četvrtfinalnih parova Lige Evropa na programu je u petak, 18. marta i održaće se u Nionu.