SAŠA ILIĆ POMOGAO ZVEZDI: Čukarički zaustavio Partizan, crno- beli sa -2 idu na Marakanu! VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Čukaričkog i Partizana odigrali su meč poslednjeg kola regularnog dela Superlige Srbije bez golova

Fudbaleri Čukaričkog i Partizana odigrali su večeras na Banovom Brdu nerešeno 0:0, u poslednjem 30. kolu regularnog dela Super lige Srbije.Čukarički i Partizan su odigrali čvrst meč, bez mnogo prilika za gol. Za 90 minuta obe ekipe uputile su svega četiri šuta u okvir gola.

Partizan će u plej-of Super lige krenuti sa druge pozicije sa 79 bodova, dva manje od prvoplasirane Crvene zvezde.

Čukarički je regularni deo sezone završio na trećem mestu sa 54 poena.

Partizan će u prvom meču plej-ofa u subotu, 16. aprila gostovati Crvenoj zvezdi.

1 / 9 Foto: Starsport

Drugo poluvreme

Završena je utakmica na Banovom brdu

90+7 minut - Rikardo za malo neprecizan

90+4 minut - Prilika za Rikarda, šutira glavom, ali Mićović brani!

Sudijska nadoknada 5 minuta, fudbaleri Čukaričkog se valjaju po terenu, vreme polako prolazi

Partizan

86. minut - Mladi golman Čukaričkog Mićović brani silovit udarac Meniga

85. minut - centaršut Živkovića sa desne strane, Rikardo glavom šutira preko gola

76. minut - pokušaj Rakonjca iz velike udaljenosti, ali golman Partizana Stevanović je siguran!

68. minut - Umesto Natha ulazi Lazar Marković i odmah preuzima kapitensku traku Partizana, desni bek Živković menja Miljković

65. minut - Rikardo Gomeš neprecizan glavom posle centaršuta Meniga sa desne strane

Partizan

59. minut - Prva izmena u Partizanu, Jović ulazi umesto indisponiranog Terzića

56. minut - Senegalac Ndiaje sa dvadesetak metara pogodio prečku goola Partizana

49. minut - Srđan Mijailović prekida opasnu akciju Partizana i zaustavlja pokušaj Rikarda!

47. minut - Prva velika prilika za domaćina, mladi Lukić ne koristi zicer, samo korner za "brđane"

46. minut - počelo je drugo poluvreme na Banovom brdu!

Partizan

Prvo poluvreme

Završeno je prvo poluvreme

44. minut - Zakasnela reakcija Rikarda posle dodavanja Meniga, golman domaćih Mićović odlično reaguje, ali je i zadobio udarac posle sudara sa Rikardom! Obojica su ostali da leže na zemlji, ali sve je u redu, nastavljaju meč.

32. minut - Sudija Simović nakratko prekifda utakmicu, navijači Partizana ubacili baklju na tere!

30. minut - Kolosalna šansa za Meniga, ali Ndiaje spašava Čukarički

18. minut - kakva prilika za Jojića posle asistencije Natha! Međutim, Jojić je bio prespor i ova šansa je propala.

Partizan

11. minut - sporna situacija - sudija Simović pokazao samo žuti karton mladom štoperu Bojanu Kovačeviću posle prekršaja nad Rikardom koji su stuštio ka golu!

Gostujući fudbaleri i trener Stanojević su besni što nije reagovao VAR i zašto fudbaler Čukaričkoj nije isključen! Smatraju da je morao da dobije crveni karton.

Partizan

6. minut - Prilika i za Uroševića, ali šutira pored gola sa leve strane!

4. minut - Rikardo ne koristi veliku priliku za Partizan! Posle solo prodora, reprezentativac Zelenortskih ostrva i najbolji strelac crno-beli za malo neprecizan sa svega par metara!

1. minut - Počela je utakmica na stadionu Čukaričkog na Banovom brdu

Izabranici Aleksandra Stanojevića su rutinski odradili posao u četvrtfinalu Kupa i plasirali se u polufinale, savladavši na svom stadionu drugoligaša Loznicu sa 2:0. Time su napravili dobru uvertiru za meč na Banovom brdu. trener Stanojević je dao prednost štoperu Miletiću u odnosu na Saničanina, dok je Ljubomir Fejsa na klupi za rezerve.

Legenda Partizana i nekadašnji kapiten Saša Ilić radi sjajan posao na klupi "brđana", neporažen je na prethodnih sedam utakmica u prvenstvu, ima skor od četiri pobede i tri remija, od kojih je poslednji na gostovanju Proleteru u Novom Sadu (1:1), nalazi se na 3. mestu na tabeli sa 53 boda.

ČUKARIČKI - PARTIZAN (0:0)

Stadion: Čukaričkog. Gledalaca: Sudija: Novak Simović

ČUKARIČKI (4-2-3-1): Mićović – Stevanović, Kovačević, Šapić, Roganović - Mijailović, Kovač - Čolović, Lukić, Ndiaje - Rakonjac. Trener: Ilić.

PARTIZAN (4-2-3-1): Stevanović – Miljković, Vujačić, Miletić, Urošević – Zdjelar, Jojić – Terzić, Natho, Menig – Rikardo. trener. Stanojević.

"Crno-beli" su savladali Čukarički na svakom od prethodna četiri međusobna duela, ako žele da ostanu u trci za šampionsku titulu sa večitim rivalom Crvenom zvezdom, pobeda im se nameće kao imperativ.

U prvom delu sezone Partizan je u Humskoj izašao lako na kraj sa Čukaričkim pobedivši 2:0, a golove na tom meču postigli su Igor Vujačić i Marko Živković.

- Imamo utakmicu ekipe koja je ubedljivo treća na tabeli, može se reći da je derbi ovog kola. znamo svi da je teško igrati na Banovom Brdu, tako da ulazimo maksimalno i koncentrisani i motivisani. Osim Obradovića svi su spremni i motivisani - istakao je Stanojević.

Strateg Partizana ne zna za poraz kada su u pitanju dueli kluba iz Humske i Čukaričkog.

- Sve su to bile tesne, nizvesne utakmice. Sličnu utakmicu očekujem i u nedelju. Dosta su agresivni, intenzivni su, imaju igrače da igraju u jakom ritmu. To je jedna mlada ekipa koja je dosta potentna i fizički dosta dominantna. Nama je svaka utakmica opterećenje, i prošla protiv Radnika je bila takva. Idemo korak po korak.

- Imamo veliko poštovanje prema Partizanu, znamo protiv koga igramo. Ali, sigurno je da će opredeljenje Čukaričkog biti da igra fudbal, da se ne brani, baš kao što je to bio slučaj u svakom meču ove sezone. Naš cilj je svakako da publika uživa, sigurni smo da će i ljudi koji budu došli na stadion i oni pored malih ekrana, imati šta da vide. Isto tako, i nama je meč rezultatski bitan, daleko smo još od toga da je Evropa obezbeđena, iako prednost jeste velika – kazao je Ilić.