NOVI HAOS U SRPSKOM FUDBALU I TO NE ZBOG DERBIJA: Buran finiš Prve ligе! Pančevci nezadovoljni, završili meč sa devetoricom VIDEO

opet kontroverzno

Dan nakon što su Crvena zvezda i Partizan odigrali jedan od lošijih derbija u skorije vreme, u Prvoj ligi Srbije je odigrana kontroverzna utakmica koja je podigla puno prašine.

Javor je ugostio Železničar iz Pančeva rezultatom 1:1, a nakon utakmice gosti su izuzetno nezadovoljni zbog suđenja u Ivanjici.

Pavle Ivelja je doneo prednost domaćinu u 36. minutu, a Luka Petrović je postavio konačan rezultat već u 43. minutu utakmice.

U nastavku nije bilo nijednog pogotka, ali su viđena dva crvena kartona, oba za Železničar. Jordanu Jovanoviću i Bojanu Tripkoviću su u završnici meča pokazani crveni kartoni, a ljudi u klubu iz Pančeva besni su zbog toga, ali i još nekih sudijskih odluka sa te utakmice.

Iz Železničara su ubeđeni da je glavni sudija, Igor Kovačević, imao dvostruke aršine i da tokom utakmice nije bilo jasno kojim kriterijumom se vodi kada dosuđuje faul za jednu ili drugu ekipu kao i kada deli kartone.

Takođe, ljudi iz trenutno četvrtoplasirane ekipa Prve lige Srbije veruju da faul Jordana Jovanovića nakon kojeg mu je pokazan drugi žuti karton nije opravdano dosuđen, a da je loš odnos prema Železničaru imao i pomoćni sudija, Nenad Đorđević.

Do kraja sezone je ostalo još šest utakmica, Železničar trenutno ima 52 boda, četiri manje od Javora, pet od Mladosti i šest od Inđije. Dve prvoplasirane ekipe idu direktno u Super ligu, a treća i četvrta u baraž za elitni rang srpskog fudbala.

Železničar će u Pančevu u narednom kolu igrati protiv Inđije, zatim će gostovati Mladosti, ugostiti Sremsku Mitrovicu i Loznicu, potom u pretposlednjem kolu na Novom Beogradu igrati protiv IMT-a, a sezonu će završiti na domaćem terenu protiv Pančeva.