VLAHOVIĆ UŠAO SA KLUPE, JUVENTUS OKRENUO SASUOLO: Stara dama golom Kina u 90. stigla na korak od Lige šampiona

Serija A

Srpski napadač Dušan Vlahović nije započeo utakmicu 34. kola Serije A u kojoj je Juventus kao gost savladao Sasuolo sa 2:1 (1:1).

Odlukom trenera Maksimilijana Alegrija Vlahović se našao na klupi, a napad je od početka predvodio Alvaro Morata.

Sasuolo je poveo golom Raspadorija u 39. minutu, a izjednačenje je doneo Dibala u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Vlahović je ušao u igru u 55. minutu umesto Dibale, a Juventus je do kraja meča bio mnogo bolji rival. Mnogobrojne prilike je nadoknadio Moise Kin u 90. minutu za konačan rezultat.

Juventus je četiri kola pre kraja stekao ogromnih osam bodova više u odnosu na Romu i praktično zacementirao mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Stara dama sa 66 bodova ima jedan manje u odnosu na Napoli koji je treći.

Juventus je daleko od ozbiljnije borbe za Skudeto pošto prvoplasirani Milan ima osam bodova više, a drugoplasirani Inter šest bodova i utakmicu manje.