LIVERPUL BLICKRIGOM RAZBIO VILJAREAL: Španski zid izdržao poluvreme, pa PUKAO na Enfildu! Redsi blizu FINALA! VIDEO

polufinale

Fudbaleri Liverpula savladali su Viljareal u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona rezultatom 2:0.

Liverpul je na Enfildu slavio autogolom Pervisa Estupinjana u 53. i pogotkom Sadija Manea u 55. minutu.

"Crveni" su nadigrali Viljareal u prvom poluvremenu, imali su 13 šuteva ka golu u odnosu na samo jedan španskog tima, ali ekipa Jirgena Klopa nije uspela da postigne gol.

Prvu šansu na utakmici propustio je Mane, potom je pokušao i Luis Dijas, a nakon toga su Džordan Hendersen i Tijago Alkantara pogodili stativu.

Liverpul

Sve se, ipak, promenilo na početku drugog poluvremena kada je Liverpul u razmaku od samo 133 sekunde postigao dva gola.

Prvo je Henderson u 53. minutu ušao u kazneni prostor i šutirao, a lopta je na putu ka golu zakačila Estupinjana i prevarila golmana gostujućeg tima Heronima Ruljija.

Dva minuta kasnije, Mohamed Salah je lepo proigrao Manea koji je vrhom kopačke gurnuo loptu u mrežu.

Liverpul je dominirao do kraja utakmice, ali to nije uspeo i da materijalizuje. Na drugoj strani, Viljareal je bio potpuno nemoćan, ostao je na samo jednom udarcu ka golu Alisona, a utisak će pokušati da popravi narednog utorka kada je na programu revanš.

U drugom polufinalu, Mančester siti posle prve utakmice ima prednost od 4:3 protiv Real Madrida.

Finale je na programu 28. maja u Parizu.

1 / 8 Foto: Profimedia

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 2 minuta.

87. minut - Liverpul želi i treći gol, kojim bi definitivno rešio sve dileme pred revanš

81. minut - Pokušava Emeri, izmenama u igri je Pako Alkaser. Menja i Klop umesto Trenta i Dijaz , u igri su Gomez i Oriđi.

78. minut - Igra se obostrano otvoreno, Liverpul ne odustaje od napadačkog fudbala, Viljareal pokušava koliko mu protivnik dozvoljava.

Liverpul

71. minut - Vreme je za izmene, Emeri pravi trostruku izmenu. Klop isto menja Kejta i Žota, umesto Manea i Hendersona

68. minut - Ređaju se šanse pred golom gostiju, najpre sjajan šut Van Dajka iz daljine, Rulji jedva brani, a potom i Dijaz ali je izblokiran i lopta odlazi u korner.

65. minut - Viljareal prinuđen da se otvori, deluje da ćemo videti još pogodaka na Enfildu

61. minut - Liverpul nastavlja da napada, gosti su u šoku.

55. minut - GOL , 2:0, Blickrig Liverpula, Salah je sjajno uposlio Manea koji je bio brži od defanzivaca gostiju i ćušno loptu u mrežu.

Liverpul

53. minut - GOL , 1:0, Liverpul je konačno slomio otpor Viljareala. Nakon što su promašili silne šanse,poveli su prilično srećno. Henderson je centrirao sa desne strane lopta je zakačila Pervisa Estupinjana defanzivca Viljareala i od prečke završila u mreži Ruljija.

50. minut - Ništa novo u nastavku, žestoki napadi domaćina, koji žele gol po svaku cenu.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Jirgen Klop, EUnaj Emeri

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme.

41. minut - Fantastičan šut Tijago Alkantare, ispalio je praćku sa nekih 25 metara, Rulji je pogledom ispratio loptu koja je završila na prečki

37. minut - Prva prilika za goste, nakon dubinske lopte Lo Selsa pokušao je Pareho,ali preko gola

36. minut - Sjajna akcija Liverpula, Trent je zavrnuo za Salaha koji šutira iz prve, ali preko gola

32. minut - Opet žestoki napadi Liverpula pokušaji Dijaza i Salaha iz daljine. Potom Van Dajk dobija žuti karton zbog neopreznog starta.

26. minut - Sjajan udarac Salaha , gađao je, ali zamalo preko gola.

Liverpul

24. minut- Gostujuća ekipa ima jasan plan igre, Liverpul pokušava sa svih strana, najčešće centaršutevima

18. minut - Viljareal čestim prekidima pokušava da umrtvi meč i vreba iz povremenih kontranapada

14. minut - Dobar pokušaj Dijaza sa distance, Rulji brani teškom mukom

11. minut - Brza kontra Liverpula, Salah je centrirao, Mane uleteo ali nije najbolje zahvatio loptu glavom i šutira pored gola Ruljia

Liverpul

8. minut - Prva opasnost pred golom Viljareala nakon dva vezana kornera za Liverpul. Pokušali su Van Dajk, a potom i Salah.

5. minut - Očekivan početak utakmice, inicijativa Liverpula, gosti se organizovano brane.

1. minut - Utakmica je počela

Liverpul

LIVERPUL: Alison - TAA, Kontate, Van Dajk, Robertson - Fabinjo, Henderson, Tijago - Dijaz, Salah, Mane.

VILJAREAL: Rulji - Fojt, Albiol, Tores, Estupinjan - Kokelan, Kapu, Pareho, Čukvueze - Danžuma, Lo Selso.

Liverpul važi za velikog favorita u ovom dvomeču, mada se čini da je popularna " žuta podmornica " neopravdano potcenjena.

Liverpul je u sjajnoj formi, u prilici je da možda osvoji sva četiri trofeja ove sezone i uradi nešto što niko, nikada nije.

"Redsi" su već osvojili Liga Kup, u Fa Kupu su stigli do finala sa Čelsijem, sa Mančester sitijem se bore za titulu prvaka Engleske, a u elitnom takmičenju stigli su do polufinala i to na impresivan način.

Liverpul

Liverpul je zabeležio svih šest pobeda u grupi sa Atletikom, Milanom i Portom.

U osmini finala naišao je na žestok otpor Intera. Pobedio je 2:0 u Milanu, pa ga minimalni poraz kući (0:1), nije puno koštao.

Slično je bilo u četvrtfinalu. Pobedio je Benfiku u Lisabonu sa 3:1, pa je 3:3 na "Enfildu" bio sasvim zadovoljavajući rezultat.

Jirgen Klop, Liverpul

Jirgen Klop harizmatini strateg Liverpula očekuje težak posao.

"Nikada ne uzimam ove stvari zdravo za gotovo. Biće jako teško, ali ovo je polufinale. Da nije teško, nešto bi bilo pogrešno", objasnio je Klop.

Sa druge strane Viljareal je pravi hit elitnog takmičenja.

Žuta podmornica je tešku grupu sa Mančester junajtedom, Atalantom i Jang Bojsom prošla sa drugog mesta.

Usledio je dvomeč sa Juventusom. Nakon 1:1 u Španiji svi su ih otpisali, a onda ubedljivo slavili u Torinu sa šokantnih 3:0.

Protiv Bajerna niko im nije davao ni najmanje šanse. Savladali su Bavarce 1:0 na svom terenu , gde je gost dobro prošao. Očekivalo se da Bajern lagano nadoknadi minus u Minhenu, ali je Viljareal još jednom pokazao zube. Levandovski je uspeo da slomi žilave Špance, ali su golom u samom finišu izjednačili i napravili prvorazrednu senzaciju.

Unaj Emeri, Viljareal

Ovo toliko i ne čudi kad se zna da na klupi Viljareala sedi Unaj Emeri koji je sa Seviljom tri puta osvojio Ligu Evrope, a isti uspeh ponovio je sa ovim klubom prošle sezone i tako se kvalifikovao za Ligu šampiona.