POZNATO KO SUDI DERBI U NOVOM SADU: U VAR sobi sudija koji je nedavno bio u žiži javnosti posle utakmice Zvezde

superliga srbije

Derbi četvrte runde plej-ofa Super lige Srbije biće odigran u Novom Sadu, gde će Vojvodina dočekati Crvenu zvezdu.

Glavni arbitar susreta na stadionu Karađorđe biće Dejan Trifković, a posebnu pažnju privukla je odluka da jedan od kontrolora suđenja u VAR sobi bude i Momčilo Marković.

Razlog tome jeste prošla Zvezdina utakmica koju je domaćin pobedio protiv Čukaričkog na "Marakani" minimalnim rezultatom (1:0), a koju je sudio upravo Marković.

On je utakmicu produžio tek četiri minuta, iako je tokom drugog poluvremena prekid zbog povrede Milana Borjana trajao celih šest minuta!

Uzevši u obzir i ostale prekide, konsultacije sa VAR sobom i izmene, prevladava mišljenje da je Marković trebalo da produži meč duže od četiri minuta.

Ovoga puta, biće zadužen za VAR sobu zajedno sa Milanom Mihajlovićem.