LIVERPUL U FINALU LIGE ŠAMPIONA: Viljareal GAZIO Redse, a onda se desio SPEKTAKULARAN PREOKRET! VIDEO

polufinale

Fudbaleri Liverpula prvi su finalisti Lige šampiona.

Oni su i u revanšu savladali Viljareal na gostovanju rezultatom 3:2 nakon preokreta i sa ukupnih 5:2 prošli u finale.

Španski tim je golovima Bulajea Dija u trećem i Fransisa Kokelana u 40. minutu anulirao prednost Liverpula iz prvog meča, ali je tim Jirgena Klopa za samo 12 minuta u nastavku preokrenuo rezultat.

Liverpul

Strelci za "crvene" bili su Fabinjo u 62, Luis Dijas u 67. i Sadio Mane u 74. minutu.

Liverpul će se za trofej u Ligi šampiona boriti sa pobednikom drugog polufinala u kojem se sastaju Real Madrid i Mančester siti.

Engleski tim ima prednost od 4:3 iz prve utakmice, a revanš se igra sutra u Madridu.

Finale je na programu 28. maja u Parizu.

1 / 12 Foto: Profimedia

.KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je završena, LIVERPUL JE U FINALU!

88. minut - Salah propušta priliku za četvrti gol Liverpula.

85. minut - Kapue je dobio drugi žuti karton, Viljareal ostao sa igračem manje

79. minut - Menjaju i Klop i Emeri. Henderson, Džons i Cimikas u igri su umesto Kejta, Tijaga i Robertsona kod " redsa", a Alkaser, Trigerios i Orije kod domaćih umesto Dia, Estupinjana i Albiola.

74. minut - GOL, 2:3, Mane! Senegalac je izbegao ofsajd zamku, predriblao istrčalog Ruljija i Fojta i rutinski plasirao loptu u praznu mrežu. Čini se da je sve gotovo, Liverpul je u finalu Lige šampiona!

68. minut - Emeri odmah reaguje dvostrukom izmenom, umorne Morena i Kokelana, menjaju Pedraza i Čukveze.

67. minut - GOL 2:2, Dijaz postiže izjednačujući gol, Liverpul je blizu finala. Sjajno je centrirao Arnold sa desne strane, a Dijaz se ušunjao iza odbrane domaćih i glavom postigao pogodak.

65. minut- Dijaz propušta veliku priliku za izjednačenje, zamalo preko gola.

62. minut - GOL, 2:1, Liverpul je krunisao inicijativu u nastavku, Salah je izbacio Fabinja, koji šutira i postiže gol kroz noge Ruljia. Deluje da je golman Viljareala morao bolje da reaguje.

57. minut - Nova prilika nakon centaršuta Manea, šutirao je Dijaz iz okreta, preko gola.

55. minut - Šutirao je Arnold iz daljine, lopta je zakačila nekog i pogodila prečku.

Viljareal

53. minut - Inicijativa Liverpula, bez prave prilike.

49. minut - Liverpul pokušava da uspostavi kontrolu nad utakmicom, poluprilku imao je Arnold ali je izblokiran.

46. minut - Nezadovoljni Jirgen Klop je reagovao izmenom umesto Diogo Žote, u igri je Luis Dijaz

46. minut - Utakmica je nastavljena

Viljareal

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme na " Madrigalu"

Viljareal

40. minut - GOL 2:0, Viljareal je anulirao prednost Liverpula. Kapue je zavrnuo Arnolda, centrirao, a Kokekan sjajnim skokom prosto zakucao mrežu u mrežu Liverpula!

38. minut- Oboren je Lo Selso,koji je izbio ispred Alisona, ali na opšte iznenađenje nema penala za Viljareal , što bi značio i crveni karton za Liverpul.

34. minut - Viljareal želi da iskoristi momentum i anulira prednost Liverpula iz prvog meča, pitanje je koliko domaćin može da izdrži u ovakvom tempu.

Liverpul

28. minut- Obostrano otvoreno se igra, deluje da gol visi u vazduhu.

24. minut - Salah je propustio veliku šansu nakon kontre, ali i da je postigao gol, gledao bi se VAR zbog mogućeg faula nad golmanom Ruljijem.

Viljareal

20. minut - Liverpul izgleda nije očekivao ovako agresivnog rivala koji svaku grešku koristi za brze i direktne akcije.

16. minut - Velika šansa za Viljareal, ali je Robertson u poslednji čas blokirao šut Morena.

11. minut - Pokušao je Pareho sa distance, zamalo pored gola.

6. minut - Nakon početnog šoka Liverpul polako preuzima inicijativu, domaćin izuzetno motivisan i agresivan.

Viljareal

3. minut - GOL , 1:0, Viljareal je poveo na samom početku utakmice, Dia je strelac! Sjajna akcija domaćina, izigrali su celu odbranu Liverpula. Nakon centaršuta Kapuea sa leve strane, Dia je rutinski plasirao loptu u mrežu.

1. minut - Utakmica je počela

Viljareal
Viljareal

VILJAREAL : Rulji, Fojt, Raul Albiol, Pau Tores, Estupinjan, Pareho, Kapue, Kokelan, Dia, Lo Selso, Moreno.

LIVERPUL : Alison, TAA, Konate, Van Dajk, Robertson, Fabinjo, Tijago, Keita, Salah, Mane, Žota

Liverpul

Prvi meč na " Enfildu" pripao je Liverpulu sa 2:0, a gosti su čini dobro i prošli.

"Redsi" su realno kvalitetniji tim i veliki favorit za prolaz dalje, ali ipak Unaj Emeri trener Viljareala se ne predaje.

Veruje da nakon izbacivanja Juventusa i Bajerna " žuta podmornica" može do još jednog čuda.

"Pred nama je istorijski trenutak. Naši ljudi su vrlo ponosni. Dobro smo igrali na domaćem terenu. Nadam se da ćemo pred našim navijačima odigrati najbolje ove sezone i proći dalje", rekao je Emeri.

Španska ekipa je sedma na tabeli Primere i neće uspeti da se plasira u Ligu šampiona sledeće sezone. Ove sezone igra u najjačem evropskom takmičenju pošto je prošle sezone osvojila Ligu Evropa.

Unaj Emeri, Viljareal

Viljareal nije igrao u Ligi šampiona od sezone 2011/2012, a pre toga 2005/2006 i 2008/2009. Ovo je treći put da igra nokaut fazu, a 2006. godine je takođe igrao u polufinalu kad je izgubio od Arsenala.

Emerijeva ekipa nije izgubila na domaćem terenu više od pet meseci, od poraza od Barselone u novembru.

"Veoma smo motivisani što igramo polufinale Lige šampiona na domaćem terenu. Želimo da uživamo u ovom trenutku sa našim navijačima", objasnio je Emeri.

Jirgen Klop

Sa druge strane trener fudbalera Liverpula Jirgen Klop vrlo je oprezan pred revanš meč u Španiji.

"Znamo da je gotovo samo prvo poluvreme. Na najbolji način moramo da ignorišemo prednost iz prve utakmice. Da je ovo nokaut faza u kome jedna utakmica odlučuje, morali bismo da odemo protiv Viljareala i pokušamo da pobedimo. Znamo da će dati sve od sebe, to je apsolutno jasno. Biće teško, ali to je u redu, polufinala Lige šampiona i treba da budu teška. Nismo ni očekivali da će biti lako i ovo nije lako. Ali odigrali smo dobru utakmicu na domaćem terenu i bolje da odigramo dobru utakmicu i tamo", rekao je Klop, preneo je Skaj.

Liverpul

Liverpul pokušava da se plasira u finale treći put u poslednjih pet sezona. Poslednji put eliminisan je iz nokaut faze kada je dobio prvu utakmicu, u sezoni 2001/2002, u četvrtfinalu protiv Bajera iz Leverkuzena.

"Nikada ne znate da li ćete se ponovo plasirati u polufinale ili da li ćemo ikada imati šansu da odemo u finale. Nikada ne znate. Igramo protiv izuzetnog tima i ništa ne uzimamo olako. U nekim trenucima vam je potrebna sreća i sve druge stvari, pa je bolje biti oprezan i spreman, a mi ćemo biti spremni", rekao je Klop.

"Mi ovo zaista želimo, želimo da budemo tu gde jesmo i želimo da prodjemo u finale. Ako je Viljareal bolji od nas i ako nas pobedi rezultatom kojim će proći u finale, onda ćemo im čestitati. Ali od sada do tada imamo 95 minuta ili koliko god minuta za igru i radujem se tome", dodao je nemački trener.

Engleski klub pobedio je u svih pet utakmica na gostujućem terenu ove sezone u Ligi šampiona.